Donanım ve Elektronikİş TeknolojileriTeknolojiYeni Teknolojiler

Samsung, Telefon İçin Yeni Bir Patent Aldı!

Imagine the Possibilities; Olasılıkları hayal edin

1938 yılında beri hizmet veren Güney Kore merkezli şirket Samsung, birçok şirketten oluşuyor ve en önemli işlerini ”Samsung Electronics” barındırıyor. Şirket kuruluş yılından beri, cep telefonu, görüntü sistemleri, beyaz eşyalar gibi birçok ürün üretiyor.

En büyük rakibi olarak görülen Apple gibi, Samsung’un da birçok patent başvurusu ve geliştirmek üzere olduğu teknolojiler bulunuyor. Teknoloji devi şirket, geçen yıl ”En İyi Küresel Markalar” sıralamasında ilk 5’teydi. Şirket, tüketici elektroniği ile birlikte reklamcılık, finansal hizmetler, inşaat, eğlence, tıbbi hizmetler ve perakende hizmetleri gibi birçok alanda faaliyet gösteriyor.

Samsung, şeffaf ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Dediğimiz gibi Samsung, en büyük rakibi olarak görülen Apple gibi birçok patent başvurusunda bulunuyor. Tüketici elektroniği teknolojisinin devleri olan bu iki marka, alanında birçok çalışma yürütüyor ve gelişme sürecinde projeleri bulunuyor.

Her ne kadar daha yakın gözükse de, Galaxy Z Fold piyasaya çıkalı 3 yıl oluyor. Daha öncelerde katlanabilir dokunmatik telefonlar yalnızca filmlerde, demolarda ve hayal gücünde kalmıştı. Katlanabilir teknolojilerde Samsung, öncü bir firma. Dünyada bu teknoloji, şirket sayesinde yaygın hale geldi.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü olarak bilinen WIPO sayesinde ortaya çıkan gelişmede, Samsung’un çift ekran teknolojileri üzerinde çalıştığı fark edildi. Geleceğin akıllı telefonlarına, yeni bir bakış açısı gelebilir. Şirketin, sürgülü akıllı telefonlar için de bir patent başvurusu bulunuyor. Eski model cep telefonlarının, yeni akıllı cihaz teknolojisine uyarlanmaya çalışıldığı çok açık.

Samsung çift ekran patent
çift ekran patent

Şirketin yeni patent başvurusu “Birinci yüzey ve birinci yüzeye zıt yönde bakan yeni bir yüzey için ekran çıktısı almak üzerine” olarak tanımlanıyor. Fotoğraf ve patent başvurusu incelendiğinde, arka yüzde yer alacak yeni ekran, toplam yüz ölçümünün %60’ını kaplayacak. Yalnızca belirli bilgileri göstermesi beklenen ekranda, saat, hava durumu, gelen arama ve mesaj bildirimleri ve bazı uygulamaların bildirimleri gösterilmesi bekleniyor.

Şirketin her ne kadar tasarım değişikliğine yönelik çeşitli patent başvuruları bulunsa da, gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği belli değil. Şirket şu anda, popüler ürünleri Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4‘ün üzerine düşüyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu