Donanım ve Elektronik

Samsung Galaxy M55 Yolda!

Samsung, Galaxy M55'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefon hakkında paylaşılan bilgilere gelin yakından bakalım...

Teknoloji şirketi Samsung, Galaxy M54’ün üst modeli Galaxy M55’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefon, SM-M556B/DS numarasıyla geçtiğimiz hafta Wi-Fi Alliance tarafından onaylandı.

Samsung Galaxy M55

1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirket Samsung, Galaxy M55 modeli ile ilgili sızan bilgilere göre tam kalbinde  Snapdragon 7 Gen 1 çip setini bulunduruyor olacak. Geçmişte bu çip setini Samsung’un herhangi bir telefonunda görmemiştik. Bu teknoloji severler için de bir ilk olacak. Kullanılan işlemci, M54’te kullanılan Exynos 1380’e göre büyük geliştirmeler göreceğimiz anlamını da taşıyor diyebilmek mümkün.

samsung-galaxy-m55

İçerisinde tam 4 adet Cortex-A710 performans çekirdeğine olan bu işlemciye omuz veren Adreno 644 GPU. Tüm bunların yanı sıra akıllı cep telefonunun 8GB RAM ile geleceği aktarılan bilgiler arasında yerini alıyor. Cihazın orta sınıf bir cihaz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Cihazın henüz ne zaman kullanıcıların karşısına çıkarılacağı bilinmese de bu yıl bahar aylarında geleceği tahmin ediliyor.

Apple Yapay Zeka Departmanını Kapatıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu