Teknoloji

Apple Yapay Zeka Departmanını Kapatıyor!

Apple'ın çalışanlarına Şubat ayı sonuna kadar süre tanıdığı aktarıldı. İşte detaylar!

Teknoloji devi Apple‘ın, San Diego’daki yapay zeka çalışmalarını yürüten 121 kişilik ekibini kapatacağı açıklandı. Bu durum birçok çalışanın işten çıkarılma riskiyle karşı karşıya olduğunu gözler önüne seriyor. Kesin bilgiler alamayan çalışanlar konuyla ilgili yalnızca Teksas birimi ile birleştirilmek üzere Austin’e taşınmalarının talep edildiğini aktarıyorlar. Kaynakların aktarımlarına göre bir diğer detay ise şirket, çalışanlarına Şubat ayı sonuna kadar yer değiştirip değiştirmeyeceklerine karar vermeleri gerektiğini yoksa 26 Nisan’da işten çıkarılmalara başlanacağı söylenmiş.

Apple Yapay Zeka Departmanının Fişi Çekiliyor mu?

Siri’nin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak bu ekibin görevi. Ancak bazı şeyler yolunda gitmemiş görünüyor ki San Diego ekibinin kapatılmasına ilişkin duyurunun Apple AI şefi John Giannandrea’nın üst düzey yardımcılarından Christine DeFilippo tarafından gerçekleşmesiyle sonuçlanmış.

apple-yapay-zeka

Şirket değişiklik ve kapanma duyurusunun ardından “önemli ölçüde büyüdüğü” San Diego’ya “derinden bağlı olduğunu” ve Apple’ın mühendislik ekiplerini genişletirken işe alımlara devam edeceğinin altını çiziyor. Şirket önce AI ekibi Apple’ın kiraladığı bir ofisten Ocak ayının sonunda bölgedeki yeni bir Apple kampüsüne taşınacaklarını aktarmış. Bu ay ise Apple, şehir içinde taşınmaya hazırlanmak için çalışanlarına gelişmeyi duyurmuş. Ancak artık Teksas’a taşınmaları gerekiyor.

Asus, Laptopunu Yeni Intel Sistem ile Güncelledi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu