Donanım ve Elektronik

Google Pixel 8 Lansman Tarihi 4 Ekim Olarak Açıklandı!

Pixel 8 serisi akıllı telefonların Tensor G3 SoC tarafından destekleneceği daha önce açıklanmıştı.

Teknoloji şirketi Google, yeni nesil akıllı cep telefonları Pixel 8 serisinin resmi olarak lansman tarihini geçtiğimiz gün açıkladı. Kısa süre önce cihazın Pro modelinin tasarımı sızdırılmıştı. Teknoloji devi, Apple’ın iPhone 15 serisinin lansman tarihini açıklamasından hemen sonra Pixel 8 serisinin lansman tarihini resmi olarak duyurdu.

Google Pixel 8 ve Pixel8 Pro!

Google resmi Twitter hesabı tarafından yayınlanan bir video ile şirket, Pixel8 serisinin 4 Ekim’de piyasaya tanıtılacağını aktardı. Lansmanda Pixel8 ve Pixel8 Pro’nun tanıtılacağı düşünülüyor. Etkinliğin 4 Ekim günü sabah 10’da New York’ta gerçekleştirileceği bildiriliyor.

pixel-8-pixel

Teknolojinin öncülerinden Apple, geçtiğimiz gün iPhone 15 serisinin 12 Eylül’de, California’daki Apple Park’ta düzenlenecek ‘Wonderlust’ adlı etkinlikte tanıtılacağını duyurdu. Eş zamanlı olarak etkinlik apple.com ve Apple TV uygulamasında canlı yayın olarak da izlenebiliyor olacak.

Pixel8 serisi akıllı telefonların AI destekli kameralarla geleceği iddiası bulunuyordu. Google şirketi ise açıkça bu iddiayı kuvvetlendirerek kamera uygulamasının yeni bir kullanıcı ara yüzü alacağını duyurdu. Ancak bunlar tamamen iddialar ve varsayımlar olduğunu unutmamak gerek. Resmi olarak doğrulanmadığını belirtmekte fayda var.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu