Donanım ve Elektronik

Nothing Ear 2 Tanıtıldı!

Nothing Ear 2 yeni kablosuz şeffaf kulaklık tanıtıldı.

Nothing Ear 2 yeni kablosuz şeffaf kulaklık tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımı resmi olarak gerçekleşen bu kulaklığa gelin birlikte bakalım. İşte detayları.

Nothing, yeni kablosuz kulaklığın resmi tanıtımı yapılarak teknoloji severlere sunuldu. Teknoloji severlerin en çok dikkatini çeken şey ise şeffaf tasarımı oldu. Cihazın fiyatı ve özellikleri de kullanıcılar ile paylaşıldı. Bu akıllı kulaklık LHDC ses CODEC bileşenini desteklemekte. Ayrıca Nothing X uygulaması ile kulaklıklara hızlı bir test ile kişiselleştirilmiş ses profili oluşturma şansına kullanıcılar sahip olacak.

Nothing Ear 2 !

Ear 2 isimli bu modelde dikkatleri çeken şeyin ilk olanı şeffaf tasarımı iken bir diğeri ise aktif gürültü önleme (ANC) özellikleri oluyor. Şirket Nothing yeni kulaklıklarını eski modelden farklı olarak 11.6 mm sürücülerini grafen ve poliüretandan yapılmış yeni bir diyafram birimi ile güncelleştirmiş. Bu kulaklık, Bluetooth 5.3 ve BLE desteği sayesinde daha stabil bir bağlantı sağlama imkanına sahip. Cihaz aynı zamanda çoklu Bluetooth desteği sayesinde birden fazla cihaza aynı anda bağlanabilme özelliğini de barındırıyor.

Nothing Ear 2
Nothing Ear 2

40 dB’ye kadar Aktif Gürültü Önleme (ANC) ile istenmeyen gürültüyü susturabiliyor. Üç ANC seviyesi arasında geçiş yapabilir veya Ear’ün (2) kontrolü ele almasına izin verebilirsiniz. Uyarlanabilir Mod, ortamınızda bulunan dikkat dağıtıcı unsurları kullanıcıdan önce algılamakta. Ses seviyesini manuel olarak değiştirmeye gerek kalmıyor. Veya Kişiselleştirilmiş ANC ile dinlemenizi bir sonraki seviyeye taşıyın. Kulaklarınızın tam şekline göre uyarlanmış gürültü engelleme özelliği gayet keyifli görünüyor.

Şarj kutusu ile beraber Nothing Ear 2 isimli bu kulaklığın pil ömrü ise 36 saate kadar çıkabiliyor.  Bu kulaklıklar aynı zamanda toza ve suya dayanıklılık sertifikası olan IP55 ve IP54 sertifikalarına da sahip. Kutusu USB-C kablosuyla ya da kablosuz olarak şarj edilebilmekte. Üstelik Android cihazlar için Google Fast Pair desteği sunmakta. Ayrıca Windows kullanıcılarına da Microsoft Swift Pair desteği sunuyor olacak.

Nothing Ear 2
Nothing Ear 2

Nothing Ear 2, ABD ve Avrupa dahil olmak üzere pek çok pazarda piyasaya çıkarıldı. Kulaklık için belirlenen fiyat ise 149 dolar. Nothing şirketi Türkiye’de bulunmamakta. Bu nedenle Türkiye pazarına girip girmeyeceği hala belirsizliğini korumakta.

Huawei FreeBuds 5 Kablosuz Kulaklık ve Yeni Teknolojiler Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu