Donanım ve Elektronik

Nokia C02 Piyasaya Sürüldü: Tüm Detaylar!

Nokia C02 Piyasaya Sürüldü: 480p LCD ekranı ve çıkarılabilir bataryası ile kullanıcılara sunuldu.

Nokia C02 Piyasaya Sürüldü: Tüm Detaylar!

Nokia C02, giriş seviyesi segmentindeki en yeni ürün olarak şirket tarafından sessiz sedasız piyasaya sürüldü. Şirketin sunduğu bu yeni telefonda, FWVGA+ çözünürlüğe sahip 5,45 inçlik bir LCD ekran bulunuyor. Ekran 18:9 en boy oranına ve kalın bir çerçeveye sahip. Akıllı cep telefonu, toza ve suya dayanıklılık için IP52 sertifikasını da almaya hak kazanmış.

Bu cihaz 5Q şarj desteği ile 3.000 mAh pil kapasitesi içeriyor. Kutudan çıktığı andan itibaren Android 12 (Go sürümü) ile çalışır olduğunu göreceksiniz. Bugünlerde çoğu telefon sabit bir pile sahipken, Nokia C02’de çıkarılabilir bir pil bulundurmakta.

Nokia C02 Piyasaya Sürüldü: Tüm Detaylar!

Nokia C02 adlı bu modelin henüz fiyatı ve piyasaya çıkarılacağı ülkeler şirket tarafından açıklanmadı. Telefonun şirketin web sitesinde listelenmesiyle birlikte şirketin bu ayrıntıları yakında duyurması kuvvetle muhtemel. Cihazda 2GB + 32GB depolama konfigürasyonunda Kömür Grisi ve Koyu Mavi renk seçenekleriyle satışı yapılacak. Nokia.com ve diğer ortak perakende mağazaları aracılığıyla satışa çıkması beklentiler arasında yerini alıyor.

Akıllı telefonun bir diğer ayrıntısı ise kalın çerçevelere ve nano dokulu arka yüzü olan polikarbonat bir çerçeve yapısı bulunması. 2 GB RAM ve bir microSD kart yuvası aracılığıyla genişletilebilen (256 GB’a kadar) 32 GB dahili depolama ile eşleştirilmiş, bir dört çekirdekli SoC ile donanım tarafı sağlanmış.

Optik tarafına baktığımız zaman 5 megapiksel arka kamera ve 2 megapiksel ön kamera bulunmakta. Tanıtıma göre arka kamerada portre modu, hızlandırılmış çekim, güzelleştirme desteği ve bir LED flaş bulunmakta. 5W şarj desteğine sahip 3.000 mAh çıkarılabilir pil ile de ihtiyacı olan gücü sağlayacak.

AMD Ryzen 9 7945HX Test Edildi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu