Donanım ve ElektronikTeknoloji

Monster Notebook’un Uluslararası İsmi Tulpar Oluyor!

2000 tarihinde kurulan Türkiye marka merkezli dizüstü bilgisayar üretim firması Monster Notebook, Almanya’da mağaza açarak uluslararası büyümeyi hedeflediğini ve büyümeye gittiğini duyurmuştu.

Türk markası olması sebebiyle Monster Notebook, Türkiye’de en çok tercih edilen PC markalarından biri.

Monster bugün, sürpriz bir şekilde Monster Notebook marka isminin uluslararası alanlarda ”Tulpar”olarak değiştirildiğini açıkladı.

Monster Notebook, Tulpar
Monster Notebook, Tulpar

Dünya markası olma hedefiyle yola çıkan marka sürpriz kararın sebebini, yüksek performanslı donanımıyla, müşteri memnuniyetiyle, güçlü teknik servis hizmeti, satış sonrası destek uygulamalarıyla rakiplerinden ayrışarak bilinirliğinin arttığını söyleyen, teknoloji ve oyun sektörüne katkıda bulunan projeleriyle dikkat çeken marka, Türkiye’de elde ettiği başarılarını önce Almanya, daha sonra tüm dünyaya taşımak olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz açıklaması ise;

“Globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan böyle yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz. Bu değişikliğe giderken amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı uluslararası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak oldu.

Bildiğiniz gibi ‘Monster’ evrensel bir isim, canavar anlamına geliyor. Uluslararası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve henüz tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri deneyimine büyük önem veren bir marka olarak muhtemel karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik.

Amiral gemisi ürünümüz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu zamana kadarki global iletişimlerimizde de Tulpar markasının diğer markalarımıza göre daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği önceden yaparak global açılımımıza hız vermek istedik.  Globalleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak” şeklinde.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu