Donanım ve Elektronikİş TeknolojileriTeknoloji

Mercedes’in Hoparlör Sistemi Tanıtıldı!

Otomobil üretim devleri, son yıllarda üretilen çeşitli ürünlerin rağbet gördüğünü fark ettikten sonra, birçok girişime imza attı.

Son dönemde otomotiv firmalarının yeni girişimleri birçok yere haber kaynağı oluyor.

Markaların çeşitli ürünleri müşteri beğenisine sunulurken, Mercedes-AMG imzalı yeni hoparlörünü tanıttı.

Otomobil üretim devleri, son yıllarda üretilen çeşitli ürünlerin rağbet gördüğünü fark ettikten sonra, birçok girişime imza attı.

Bu durumun en son örneği, Mercedes-AMG kendi Instagram sayfasında duyurduğu otomobil ızgarasını andıran yeni ses kabini sistemi olduğunu söyleyebiliriz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mercedes-AMG (@mercedesamg)’in paylaştığı bir gönderi

Sayfadaki paylaşımlara baktığımızda, Mercedes-AMG GT serisinde gördüğümüz ön panjur tasarımıyla aynı tasarım olması ve lüks logonun hemen üstünde bulunması dikkat çekiyor.

Tabii ki Mercedes bu konuda uzman olmadığı bir firma için, İtalya Modena’daki ”IXOOST” firması ile iş birliği yaptığını görüyoruz. Söz konusu firma, özellikle otomobil tutkunlarının hayallerini süsleyen imza hoparlör tasarımları da bulunuyor.

Bu sebeple ne yaptığını iyi bilen firma ile iş birliği yapmak oldukça mantıklı ve güzel sonuçlar doğuruyor. 

Mümkün olduğunca zarif ve şık tasarlanan ürünün arka tarafına baktığımızda, ses çıkışının arka tarafta olduğunu ve kablo bağlantısı için egzoz yapıları olduğunu fark edebiliyoruz.

Karbon fiber gövde üzerine kurulan bu zevkli tasarım elde üretiliyor ve yaklaşık 15 kg ağırlığında olduğu biliniyor. Birden fazla 1 inç tweeter ve 6 inç subwoofer bulunan hoparlörün, özellikle AMG sürücülerinin satın almayı arzulayacağı bir ürün olarak konumlanıyor.

Daha önce 2016 yılında IXOOST ve Lamborghini firmasının ürettiği hoparlör, yaklaşık 24 bin dolara satılmıştı fakat bu ürünün fiyatını ve ne zaman satışa sunulacağını henüz bilmiyoruz.

Firma bu üründen önce, kaliteli malzemelerin kullanıldığı Mercedes-AMG imzalı bir ofis sandalyesinin de tanıtımını yapmıştı.

Mercedes-AMG imzalı hoparlör
Mercedes-AMG imzalı hoparlör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu