Donanım ve Elektronik

Huawei Mate 60 Serisinden Yeni Bilgiler Geldi!

Huawei Mate 60 serisinin Qualcomm Snapdragon SoC tarafından destekleneceği söyleniyor.

Huawei Mate 60 serisi çok yakında piyasaya çıkarılacak. Bu seri geçtiğimiz yıl raflarda yerini alan Huawei Mate 50 serisinin  üst modeli olacak. Mate 50 serisinde Huawei Mate 50 , Huawei Mate 50 Pro ve Huawei Mate 50 RS Porsche Design bulunmaktaydı. Resmi olarak açıklanmamış olsa da Huawei’nin yeni Mate 60 serisi de benzer aile üyeleri ile geleceği düşünülüyor. gündeme bomba gibi düşen haber ise bu serinin gelişmiş uydu bağlantı özellikleri sunabileceğine dair söylentiler oldu.

Huawei Mate 60 Serisi

Sızıntı bir kaynağın raporuna göre, çıkması beklenen Huawei Mate 60 modellerinin, güç amplifikatörü çipleri kullanarak uydu sesli aramayı destekleyebileceği aktarıldı. Bahsi geçen PA çipleri, iletişim entegre devresi tarafından oluşturulan sinyali güçlendirmeye ve onu bir anten ile desteklemeye ortam hazırlıyor. Bu güçlendirme yöntemi, sesli iletişim de dahil olmak üzere başarılı uydu iletişimi için elbette ki gereklilik.

Huawei Mate 60 Serisinden Yeni Bilgiler Geldi!

Huawei Mate 60 serisi içerisinde bulunacağı aktarılan PA çiplerinin Huawei tarafından geliştirilmediği, bunun yerine başka bir Çinli çip üreticisi tarafından geliştirildiğinin kaynak altını özellikle çiziyor. Serinin ayrıca daha önce SM8525 kod adlı Qualcomm Snapdragon SoC tarafından gücü sağlanacağı öne sürülmüştü.

 

iOS 17 Beta 6’nın Özellikleri Neler?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu