Teknoloji

Xiaomi 10 Milyar Dolarlık Yatırım Onayını Aldı!

Çin'in otomotiv endüstrisindeki Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu onay verdiğini açıkladı.

Yapılan açıklamalarda, teknoloji şirketi Xiaomi’nin Çin’in elektrikli araçlar üretmeye yönelik devlet planlama kurumunun onayını alabildiğini duyurdu. Akıllı telefon üreticisi konu ile ilgili gelecek yılın başlarında araba üretme hedefine doğru büyük bir adım attığını söyledi.

Kaynaklar, Çin’in otomotiv endüstrisindeki yeni yatırımları ve üretim kapasitesini düzenleyen Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun, bu ayın başlarında Pekin merkezli Xiaomi’ye üretim için onay verdiğini duyurdu.

Şirkete 10 Milyar Dolarlık Yatırım Onayı!

Onayı alabilen Xiaomi, planlarını ilk açıklamasından, iki yıldan fazla bir süre sonra seri üretime geçmeye dayalı  girişimin hala yeni otomobil üreticilerini ve modellerini teknik ve güvenlik gereklilikleri açısından değerlendiren Sanayi ve Bilgi Bakanlığı’ndan (MIIT) iznini almadığı biliniyor.

Xiaomi 10 Milyar Dolarlık Yatırım Onayını Aldı!

Xiaomi, otomobil işinde on yıllık planı dahilinde 10 milyar dolarlık yatırım sözü almıştı. Bunun yanı sıra ilk otomobillerini 2024’ün ilk yarısında seri üretme hedefini açıklamıştı. Ancak zaman çizelgesinin şu ana kadar karşılanıp karşılanamayacağı konusunda şüpheler elbette ki bulunuyordu. NDRC kurumu ise sektörde talebin yavaşlaması ile ilgili endişeler nedeniyle şirketlerin yeni üretim planlarını onaylama konusunda temkinli davranmaktaydı.

Huawei Mate 60 Serisinden Yeni Bilgiler Geldi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu