Donanım ve Elektronik

Snapdragon 8 Gen 4 LPDDR6 RAM’i Barındıracak!

Snapdragon 8 Gen 4’ün LPDDR6 RAM desteğiyle geleceği söyleniyor. İşte detaylar!

JEDEC onayını alan LPDDR6RAM, 2024 yılı sonlarına hazır olacağı iddia edildi. Üzerinde çalışılan bu belleklerin Qualcomm, MediaTek ve Apple gibi birçok üretici tarafından kullanılacağı söyleniyor. İşte detaylar!

Qualcomm, LPDDR6 RAM için ilk adımı atabilir!

Yayınlanan bir rapora göre teknoloji şirketi Qualcomm, çıkışına çok az bir süre kalan Snapdragon 8 Gen 4 yongasında yeni nesil belleği bulundurabilir. Rapora göre Snapdragon 8 Gen 4 yongasında, LPDDR6 bellek desteği yer alacak. Yapay zekaların minik cep telefonlarımızda yer alması sonrası daha güçlü belleklere ihtiyaç duyulması başladı. Bu nedenle LPDDR6 gibi RAM’ler geleceğe hazırlık adımları demek yanlış olmayacaktır.

lpddr6-ram

Şunu unutmamak gerekiyor ki Snapdragon 8 Gen 4’ünbu belleği tercih edip bünyesinde barındırması diğer telefon üreticilerinin bu bellekleri kullanacağını anlatmaz. Diğer değinilmesi gereken nokta ise bu belleğin henüz özellikleri belli değil. Yalnızca hazırlanan bazı raporlara göre LPDDR6 bellekler sayesinde 12.800 MT/s ulaşılması beklentisi bulunuyor. Bir önceki bellek olan LPDDR5X belleklerde sonuç yaklaşık olarak 8.533 Mt/s. Tüm bunların yanı sıra bahsi geçen belleğin en yakın 2025 yılında tanıtılacak olan cihazlarda görülmesi bekleniyor.

Snapdragon 7+ Gen 3 ve 8s Gen 3 ‘ün Tarihi Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu