Donanım ve Elektronik

iPhone 15 Pro Ekranları Çok Farklı!

iPhone 15 Pro Ekranları Daha İnce Çerçeveler ve Eğimli Kenarlarla Gelecek.

iPhone 15 Pro Ekranları Çok Farklı! iPhone 15 Pro Ekranları Daha İnce Çerçeveler ve Eğimli Kenarlarla Gelecek.

Apple’ın bir sonraki iPhone modellerinin piyasaya sürülmesi için daha birkaç ay varken, söylentiler de çoğalmaya başlıyor. iPhone 15 Pro modelleriyle ilgili daha önce de sızıntılar gerçekleşti, katı hal ses ve güç düğmelerine ve çerçeveler için titanyum (paslanmaz çelik yerine) kullanımı olacağı söyleniyordu. Şimdi, yeni bir söylenti daha ortaya çıktı, ekran tasarımında daha ince çerçevelere ve kavisli kenarlara sahip olacağını, ancak eski Apple Watch modellerine benzer bir şekilde düzenleneceğini söylenmeye başlandı.

iPhone 15 Pro Ekranları Çok Farklı!

Twitter’da bir dizi tweet ile teknoloji dünyasının habercileri sızıntı bilgiler ile ilgili paylaşımlarda bulundu, yaklaşmakta olan iPhone 15 serisinin ekranlarıyla ilgili ayrıntılar en dikkat çekici olan kısmı denilebilir. Kaynak, Apple iPhone 15 Pro modellerinin belirgin şekilde daha ince çerçevelere ve kavisli kenarlara sahip ekranlarla  geleceğini iddia ediyor ve duyumun şirket içerisinden olduğunu dipnot olarak ekliyor. Bununla birlikte, altlarındaki ekranların düz olduğu söylendiğinden, kavisli kenarlar yalnızca kapak camı için geçerli olacağını belirtmiş.

Büyük olasılıkla, tıpkı Apple Watch Series 7 ve Series 8 modellerinde olduğu gibi, ekran camının yuvarlak yan çerçeveye veya kasaya sahip olacak. iPhone 15 modellerinin de düz ekranlar ve kavisli kenar camlarla geleceği söylentiler arasında bulunuyor. Kaynak ayrıca yeni modellerin şu anda mevcut olan iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleriyle aynı ekran boyutlarına sahip olacağını da belirtmiş.

Ek olarak, standart iPhone 15 modellerinde de geçen yıl piyasaya sürülen ‘Pro’ modellerine özel Dynamic Island kesimleri bulunacak. Tüm modeller, eski modellerde olduğu gibi Seramik kaplamaya da sahip olabilir. Kaynak, iPhone 15 modelleriyle Dynamic Island’da beklenen yükseltmelerin bulunmadığından bahsediyor.

Gigabyte, DDR5 Hız Rekorunu Kırdı!” adlı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu