Donanım ve Elektronik

iPhone 14 Plus Satışları iPhone 13 Mini Satışlarını Geçti!

iPhone 14 Plus, aile üyesi 13 Mini'ye fark attı.

iPhone 14 Plus Satışları iPhone 13 Mini Satışlarını Geçti ! Açıklanan rapora göre satışlarda bariz bir fark görünüyor. İşte detaylar.

Eylül 2022’de piyasaya sürülen en son iPhone serisi iPhone 14, tüketiciler arasında oldukça popüler hale geldi. Bildirilene göre, bir yıl önce piyasaya sürülen iPhone 13 serisinden daha popüler durumda. Karşılaştırılma yapıldığında, iPhone 14 modelleri aynı yonga setlerini kullanmasına rağmen önceki modellerden daha iyi performans gösterdiği bilinmekte. Her iki ürün grubu da piyasaya çıktıkları sonraki yılda özel bir yeni renk seçeneği sunmuştu.

iPhone 13 Mini, Mart 2022’de yeşil bir varyantla piyasaya sürüldü ve iPhone 14 Plus modeli, bu ayın başlarında sarı renk seçeneğiyle piyasaya kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Display Supply Chain Consultants (DSCC) tarafından hazırlanan bir rapora göre , iPhone 14 serisi, Nisan ayı itibarıyla verilen cihaz siparişlerinde yıldan yıla yüzde 2’lik bir artışla diğer üyeye göre nispeten daha fazla talep görüyor.

iPhone 14 Plus iPhone 13 Mini
Kaynak: Apple resmi sitesi

Bahsi geçen rapor ayrıca, Apple’ın daha ucuz modeller pahasına daha yüksek kaliteli modeller satması nedeniyle bu yılki seriden elde edilen gelirin muhtemelen daha yüksek olacağını öne sürüyor. Normal modelin satışları yüzde 36 azalırken, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max satışları sırasıyla yüzde 22 ve yüzde 23 artış göstermiş. Paylaşılan verilere göre, iPhone 14 Plus için verilen siparişlerin iPhone 13 mini’ye göre yüzde 59 arttı. Bu artışa rağmen iPhone 14 Plus, iPhone 14 serisinde en az popüler olan seçenek olmaya devam ediyor.

iPhone 14 Plus ve iPhone 13 Mini’nin teknik özellikleri neler?

Apple şirketinin iPhone 14 Plus’ı 6,7 inçlik bir ekrana sahip, gücünü A15 Bionic yonga setinden alıyor ve kutudan çıktığı haliyle iOS 16 ile çalışmakta. Telefon, 12 megapiksel geniş açılı kamera ve 12 megapiksel ultra geniş sensör içeren çift arka kamera ünitesine sahip. Bu modeldeki öz çekim kamerası ise 12 megapiksel TrueDepth sensörü bulunuyor. Apple, cihazın pil özelliklerini resmi olarak doğrulamasa da Plus modelinin 26 saate kadar video oynatma süresi sunduğunu iddia edilmekte.

Şirketin bir diğer telefonu iPhone 13 mini, 5,4 inç Super Retina XDR OLED ekrana sahip, A15 Bionic SoC tarafından destekleniyor ve 12 megapiksel ultra geniş açılı sensörü ve 12 megapiksel geniş açılı sensörü barındıran çift arka kamera kurulumuna sahip. Selfie’ler ve görüntülü aramalar için 12 megapiksel ön kamerası da bulunmakta. Apple, iPhone 13 mini’nin pil kapasitesini açıklamadan önceki modellere kıyasla 1,5 saat daha uzun pil ömrü sunduğunu iddia ediliyordu.

Snapdragon 480+ SoC ile Honor 70 Lite 5G Piyasaya Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu