Donanım ve Elektronik

Huawei P60 Serisi Yolda!

Huawei P60 serisi ile ilgili sızıntı bilgiler çıktı. Renk seçenekleri ve büyük kamera modülüne sahip olduğu görülüyor.

Huawei P60 serisinin üyeleri 23 Mart’ta resmi olarak teknoloji severler ile buluşacağı açıklandı. Seride kullanıcıları üç telefonun karşılaması bekleniyor. Dün yayınlanan yeni bir sızıntı, bu telefonların tasarımı konusunda önemli birkaç ipucunu bize veriyor.

Akıllı telefonun pazarlama faaliyetleri için hazırlandığı tahmin edilen bir görsel, üç farklı renk seçeneği olduğunu kullanıcıya sergiliyor. Ancak P60 serisi resmiyet kazandığında sunulan renk seçeneklerinin bundan fazla olabilme ihtimalinin de fazla olduğunu belirtmekte fayda var. Ünlü teknoloji bilgisi yayıncılarından Digital Chat Station tarafından paylaşılan görselde telefonu pembe, yeşil ve beyaz renk seçenekleriyle geleceğini görmekteyiz.

Paylaşılan görselin asıl dikkat çekici unsuru olarak ise büyük kamera modülü ön plana çıkmakta. Özellikle ana kamera sensörü bir hayli büyük görünüyor olduğunun da altını çizelim. Paylaşılmış olan bu yeni sızıntıda akıllı telefonun teknik özellikleri konusunda herhangi bir bilgi verilmiyor. Ancak geçmiş sızıntılar, özellikle P60 Pro modeli konusunda daha kapsamlı şekilde fikir edinmeyi mümkün kılmıştı.

Huawei P60 Serisi

Bu telefonda 6.6 inç büyüklüğünde 2K ekranın bulunması beklentisi bulunuyor. Snapdragon 8 Gen 2 işlemci LFDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama alanı da telefonun özellikleri arasında sayıldığını da dipnot olarak ekleyelim.

Huawei P60 Pro kamerası neden bu kadar dikkat çekti?

Huawei P60 Pro 50 megapiksel ana kamerayla geleceği bilgisi de paylaşılmış. Aslında akıllı telefonda 50 megapiksel ana kamera ve 50 megapiksel ultra geniş açılı kameranın bulunmasına kesin gözüyle bakılmakta. Sistemi 64 megapiksel çözünürlüklü telefoto kameranın tamamlayacağı da konuşulanlar arasında yerini alıyor.

Huawei P60 serisinde P60 Pro’nun yanı sıra standart P60 modelinin bulunmasına teknoloji bloggerları kesin gözüyle bakıyorlar. P60 Pro’nun da üstünde konumlandırılacak bir modelin ise P60 Ultra veya P60 Art adıyla resmiyet kazanabileceği ihtimali de bulunuyor. Bu haberlerin doğruluğunu görmek için 23 Mart’ı beklemek gerekeceği de bir gerçek.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra, Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu