Teknoloji

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra, Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile Geliyor!

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra'nın kalbinde snapdragon olacak.

Samsung Galaxy Tab S9 serisinin, toza ve suya dayanıklılık için IP67 derecesine sahip olacağı söylenenler arasında.

Samsung’un Galaxy Tab S9 serisini bu yılın sonlarında üç farklı modelle piyasaya sürmesi bekleniyor: Samsung Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra. Önceki çıkan haberler, tabletlerin yılın ikinci yarısında ikinci bir Galaxy Unpacked etkinliğinde piyasaya sürülebileceği yönünde olmuştu. Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra modelleriyle birlikte Samsung Galaxy Tab S8 serisi Şubat 2022’de piyasaya çıkarılmıştı. Şimdi yeni bir haber, Samsung Galaxy Tab S9 Ultra modelinin bazı temel teknik özelliklerinin üzerine globalde çıkarıldı.

Haber kaynağı Revegnus (@Tech_Reve) bir tweet’te Samsung’un Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile Galaxy Tab S9 Ultra tableti piyasaya süreceğini öne sürdüğü görüldü. Galaxy için Qualcomm yonga seti aynı zamanda Samsung Galaxy S23 , Samsung Galaxy S23+ ve Samsung Galaxy S23 Ultra dahil olmak üzere Galaxy S23 serisine de güç veriyor olduğunu dip not olarak ekleyelim.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra
Samsung Galaxy Tab S9 Ultra için 3 farklı model düşünülmekte

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra!

Sızıntı kaynağına göre, Galaxy Tab S9 Ultra ayrıca 10.880 mAh bataryaya sahip olacak ve bu, Güney Koreli teknoloji devinin geçen yıl Galaxy Tab S8 Ultra’da kullandığı 11.220 mAh bataryadan yüzde üç daha az olduğunu belirtelim. Bununla birlikte, Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, Galaxy Tab S8 Ultra’da kullanılan Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden daha enerji tasarruflu olduğunu, bunun da 2023 modelinin daha uzun pil ömrü sunabileceği anlamına geliyor olduğunu belirtelim.

Önceki sızıntı haberlere göre, Samsung‘un yakında çıkacak olan amiral gemisi Galaxy Tab S9 Ultra tabletine, şirketin üst düzey tabletleri için uzun zamandır beklenen bir özellik olan IP67 toz ve su geçirmezlik derecesini dahil edebileceğini ileri sürülüyordu. Galaxy Tab S9 serisinin bu yılın ikinci yarısında, muhtemelen ikinci bir Galaxy Unpacked etkinliğinde piyasaya sürüleceği söylenmekte. Ancak henüz şirket tarafından onaylanmış resmi bir tarih mevcut olmadığını da ekleyelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu