Teknoloji

Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 !

Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 ile orta segment telefonlar için yeni bir seçenek sunacak.

Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 ne vaat ediyor? İşte detaylar.

Son yıllara damga vuran Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemcisiyle orta segment telefonlar için sunduğu çip seçeneklerine bir yenisini daha ekliyor. Bunun yanı sıra teknoloji devi şirketin Snapdragon 7 Plus Gen 1 ve Snapdragon 7 Gen 2 işlemcilerini çıkarmadığının altını çizmekte gerekiyor. Snapdragon 7 Gen 1 de az sayıda cihazda kullanıcılara sunulmuştu.

Snapdragon 7 Plus Gen 2 ile birlikte bu durumun değişmesi planlarının arasında bulunuyor. Snapdragon 7 Plus Gen 2, kullanıcılar için performans ve güç verimliliği konusunda önemli iyileştirmeler olacağını garanti edeceklerini belirtiyor. 2.91 GHz Kyro, işlemcide ana çekirdek görevini üstleniyor olacak. 1+3+4 şeklinde bir çekirdek mimarisine sahip olan çip, selefine kıyasla yüzde 50’nin üstünde bir performans artışı vadediyor olduğunu da belirtelim.

Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2

Her yeni üründe olduğu gibi bu seferde Qualcomm geleneği bozmadı. Qualcomm CPU ile GPU konusunda hatırı sayılır bir detay paylaşımı yapmadı. Snapdragon 7 Plus Gen 2’yi taşıyan ilk cihazlar bu ay çıkacağı için Qualcomm’un paylaşmadığı detayları öğrenmek de zor olmayacak ve kısa süre içerisinde bilgi sahibi olabileceğiz.

Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2

Yakın zamanda kullanıma açılacak olan Snapdragon 7 Plus Gen 2 ile sunulan yeniliklerden biri Otomatik Değişken Hız Gölgeleme özelliği. Bu özellik ile ön plandaki oyun sahneleri yüksek çözünürlükle, arka plan ise düşük çözünürlükle gösterilme şansı yakalanabiliyor. Bu sayede kaynakların daha verimli şekilde güç tüketmesi sağlanabiliyor.

Bahsi geçen yeni teknolojisi ile görüntü sinyali işlemcisi de Qualcomm’un iyileştirdiği noktalar arasında sayılabilir. 18-bit üçlü görüntü sinyali işlemcisi, 30 kareyi tek bir fotoğrafta toplayıp düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimleri iyileştirebilme özelliğine sahip. 200 megapiksel sensör desteği, HDR video desteği ve iki kamerayla eş zamanlı şekilde üçlü pozlama yapılabilmesi de kamera alanındaki iyileştirmeler arasında yerini aldığını görüyoruz.

SAMSUNG ABD Çip Tesisi Maliyetinin 25 Milyar Doları Aşacağı Söyleniyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu