Donanım ve Elektronikİş TeknolojileriTeknolojiYeni Teknolojiler

TOGG Görme Engelliler için Önemli Bir Adım Atıyor!

Görme engellilerin sosyalleşmesine ve kimseye bağlı kalmadan rahatça hareket etmelerine imkan veren bir uygulama var; BlindLook. Görme engelli Sadriye Görece ve girişimci Cihat Ersin Aydın tarafından kurulan bu sosyal girişimle, görme engellinin dijital dünyada özgürleşebilmesi amacıyla yeni özgürlük teknolojileri sunuyor ve geliştiriyor.

Yerli otomobil markamız TOGG, ürettiği otomobilin piyasaya çıkmasına az bir zaman kala, güzel bir haber ile tekrar gündeme geldi. BlindLook ve TOGG güzel bir amaç için iş birliği kurdu.

Artık TOGG üretimleri, görme engelliler için erişilebilir olacak.

Yapılan bu güzel iş birliği ile, artık TOGG ürün ve hizmetleri, görme engelli için erişilebilir olacak. Mobilite alanında hizmet veren yerel otomobil teknolojileri markamız TOGG, BlindLook ile beraber çalışmalar sonucunda, fiziksel ve dijital ürünlerin temas noktaları görme engelliler için uygun hale getirecek.

285 Milyon görme engelli özgürce hayata dahil olması amacıyla kurulan BlindLook girişimi, ürettiği özgürlükçü teknolojilerle beraber, 2019-21 yılları arasında ulusal ve uluslararası alanlarda 8 farklı ödül kazandı.

Ürünlerde ses teknolojisi kullanılacak.

TOGG’un ürün ve hizmetleri, BlindLook’un ses odaklı teknolojisi ile entegre olacak. Böylelikle ürünlerin adım adım engelsizleştirilmesi amaçlanıyor. TOGG ile BlindLook’un çalışma ve geliştirmelerinin tamamlanması sonucunda, görme engelli kullanıcılar, yerli otomobil şirketinin resmi sitesine BlindLook hesaplarıyla giriş yaparak, yeni hizmetlere ulaşabilecek.

TOGG, BlindLook’un ”herkes için erişilebilir bir dünya” hedefine ortak olarak, güzel bir işe imza atmış oldu. Sesli simülasyon teknolojisi sayesinde, görme engelli kullanıcılar, sağlanan hizmet ve ürünlere erişimde bağımsız ve özgür olacak.

https://www.yzlm.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu