Donanım ve Elektronik

Google Pixel Serisine Ait Yeni Sızıntı!

Google Pixel serisinde yeni adımlar. İşte detaylar!

Google Pixel Fold, bu yılın başlarında Mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. Şirketin 2024 yılında piyasaya sürülmesi beklenen telefonunun üzerinde çalışması beklenmekteydi. Ancak şimdi şirketin 2025 yılına kadar kapaklı katlanabilir bir telefon geliştirip piyasaya sürmesi bekleniyor. Tüm bunların yanı sıra Pixel 8 serisinde görünümün değişeceği hakkında bilgiler sızdırılmaya başlandı.

Google Pixel Serisinde Neler Oluyor?

Yayınlanan bir teknoloji bloğunun hazırladığı rapora göre Google Pixel Buds uygulamasının en son güncellenen sürümünde “kuyruklu yıldız” kod adlı yeni bir cihazın tespit edildiğinden bahsedilmekte. Listede ayrıca “Shiba” ve “Husky” kod adlı modeller de bulunmakta. Tahminen bu kod adlar Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro olabilir. Hiç bilgi bulunmayan cihazın ise yeni  Pixel Fold 2 veya Pixel Flip olabileceği tahmin edilmekte. İşin komik tarafı ise rapora göre açıklanan bu telefonların hiçbirini şirket henüz resmi olarak duyurmaması diyebiliriz.

google-pixel

Raporda yürütülen tahminlerin kökeni, Google Pixel Fold, Tensor G2 tarafından çalıştırılan Pixel 7 serisiyle aynı sınıflandırmada bulunurken, başlangıçta “Felix” kod adı verilmişti. Ana modellere ise “çita” ve “panter” denilmişti. Paylaşılan raporda, Pixel Fold cep telefonunun yeni lansmanı ve Pixel Buds uygulamasının arkasında görülen sınıflandırma biçimi göz önüne alındığında, kod adı “kuyruklu yıldız” olan cep telefonlarının kapaklı katlanabilir bir model olan Pixel Flip olabileceğinin sonucuna bağlanmış.

Microsoft Windows 12, ChromeOS’a Rakip Olabilir!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu