Donanım ve Elektronik

Google Pixel 8’da Dikkat Çeken Bir Özellik!

Bu yeni özellik duyanların ağzını açık bıraktırıyor. İşte detaylar!

Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, yakın zamanda Samsung’un Galaxy Unpacked lansman etkinliğinde tanıtılan yeni Circle to Search özelliği de dahil olmak üzere pek çok yeni özellikle güncellendi. Samsung Galaxy S24 serisi akıllı telefonlarından sonra bahsi geçen seri Google’ın Circle to Search özelliğini kullanabilecek.

Google Pixel 8’de gelen o özellik!

Teknoloji şirketi Google’ın kısa süre önce yayınladığı programa göre Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, yeni Circle to Search özelliği desteğiyle güncellendi. Bazı kullanıcılar sosyal medya kanalları üzerinden bu özelliğin Pixel 8 serisi  telefonlara bir yazılım güncellemesi yüklenmeden etkinleştirildiğini aktardı. Yani şirket Googl’ın bu yeni özelliği uzaktan etkinleştirildiğini gösteriyor. Cihaz sahipleri Google uygulamasını açarak veya Google Asistan aracılığıyla Google Lens’i kullanmaya devam edebilecekler.

google-pixel-8-4

Pixel 8 serisinde Circle to Search özelliğini kullanmak için ekranın alt kısmındaki gezinme çubuğuna uzun süre basmanız yeterli olacaktır. Telefon, ekranda görüntülenen görüntüyü dondurarak Google’ı kullanarak görsel bir arama yapmak için istediğiniz kısmın etrafını çizebilir veya karalayabilirsiniz. Ayrıca metni vurgulayabilir ve açılır pencere aracılığıyla Google’da arama yapabileceksiniz.

Vivo X Fold 3 Serisinin Özellikleri Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu