Donanım ve Elektronik

Google Pixel 7a Daha Pahalı Olacak!

Google Pixel 7a bir önceki aile üyelerinden daha pahalı bir fiyatla raflardaki yerini alacak.

Google Pixel 7a aile üyelerinden daha pahalı bir fiyatla sunulacağı açıklandı. İşte detayları.

Teknoloji şirketi Google’ın yeni çıkacak olan akıllı cep telefonu Google Pixel 7a ile ilgili bir süredir söylentiler dolaşmaya başlamıştı. Sızıntı bilgiler ışığında bu akıllı cihazın selefi modeline göre daha da gelişmiş özelliklere sahip olacağı anlaşılıyor. Gelişmiş özellikler demek fiyatı da arttıracağı anlamına geliyor diyebiliriz. 9to5Google’ın yayınladığı bir habere göre, Pixel 7a orta segment sınıfında ve Amerika Birleşik Devletleri satış fiyatı 499 dolar olacak. Bu da bize gösteriyor ki Pixel 6a isimli cihazından tam 50 dolar daha fazla zam ile satılacak.

Google Pixel 7a!

Belirlenen fiyat aslında pek şaşılacak gibi değil. Çünkü cihaz 90 Hz ekran, 64 megapiksel ana kamera, kablosuz şarj gibi üst sınıf segmentte bulunacak özelliklere ev sahipliği yaptığı söylentileri bulunuyor ve şirketin resmi olarak duyuru yapması beklenmekte. Hal böyle olunca belirlenen fiyat meraklısı için pek şaşırtıcı sayılmaz. Fakat şirketin fiyat artışını Pixel 4a isimli cihazını 350 dolardan satışa çıkarması ile karşılaştırınca biraz şaşırtıcı olabiliyor.

Google Pixel 7a

Google Pixel 7a isimli modeli resmi olarak görebilmemiz için uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Cihazın 11 Mayıs itibarı ile raflardaki yerini alacağı söylenmekte. Front Page Tec’ten Jon Prosser, Pixel 7a’nın 10 Mayıs’ta resmiyet kazanacağını ve ön satışa çıkartılacağını söylemesinin yanı sıra 9to5Google’ın haberinde de yakın bir tarih olan 11 Mayıs’ta kullanıcıların beğenisine sunulacağı bilgisi bulunmakta.

Ayrıca şirketin 6a’nın tanıtımından yalnızca 2 ay sonra sevkiyatlara başlaması şirketin operasyon aşamasında da oldukça hızlandığını bizlere gösteriyor. Pixel 7a modelinin pahalı satış fiyatı cihazın takipçilerini üzecektir. Ancak tüketicilerin diğer aile üyelerine göstermiş olduğu yoğun ilgi şirkete fiyat politikası konusunda cesaret vermiş görünüyor.

Acer Iconia Tab P10 Türkiye’de!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu