Donanım ve ElektronikTeknoloji

Özelleştirilebilir Cihaz DualSense Edge Tanıtıldı!

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği ve profesyonel elektronik üreticilerinden Sony, aynı zamanda dünyanın en büyük oyun konsolu üreticisidir. Şirket geçtiğimiz aylarda, özellikle profesyonel oyuncular için bir ürün geliştirdiğini duyurmuştu.

Unvanının hakkını veren şirket, PS5 DualSense Edge ultra özelleştirilebilir kontrol cihazını duyurdu.

PS4’ün ardılı olarak çıkan, şirketin en popüler ürünlerinden biri olan PS5, 2020 yılında piyasaya sürülmüştü. PS5, kendine hayran bırakacak tasarımı ile yepyeni bir oyun koluna kavuştu.

Şirketin, cihazı ”ultra özelleştirilebilir” olarak tanımlamasının sebebi, özelleştirilebilir kontroller, değiştirilebilir çubuk kapaklar, geri düğmeler gibi, ürünün bolca kişisel tercihi bulundurması.

Yeni DualSense Edge, tuş görevlerini yeniden tanımlamalarına imkan sağlayarak, kullanıcıların oyun içerisinde daha profesyonel ve daha rahat bir deneyim yaşamasına olanak sağlıyor. Oyun tarzınıza göre uyarlanmış tuşlar, size büyüleyici bir oyun deneyimi yaşatacak.

Ayrıca, belirli tuşları devre dışı bırakabilir, çubuk hassasiyeti veya ölü bölgelerde ayarlamalar yapabilirsiniz.

Sony DualSense Edge
Sony DualSense Edge

Şirket, Gamescom Opening Night Live’da tanıttığı ürünün, her ne kadar PS5 için olduğunu söylese de, DualSense Edge, bilgisayarda da belirli bir yere kadar hizmet verebilecek.

Ürün, özellikle daha hızlı sonuç almanızı gerektiren FPS oyunlarında da, tetikleyici hareket mesafesini özelleştirebilecek. Böylelikle ürün, oyunlarda rekabet avantajı kazanmanıza olanak sağlayacak.

Ürünün, hem yazılım hem donanım konusunda birçok özelleştirilebilir seçeneği bulunuyor. Söz konusu ürünün, standart, yüksek ve alçak kapak olmak üzere üç farklı çubuk kapağı seti bulunuyor. Satın alma gerçekleşmesi durumunda, ürün arka buton setleri ve bağlantı için bir Type-C kablosu ile beraber veriliyor.

Cihazı ve bileşenlerini bir arada tutmanıza yardımcı olacak taşıma çantası, cihazı bağlantı ile şarj etmenize de olanak sağlayacak.

Üründe ideal kontrol ayarlamalarınızı yaptığınız takdirde, profillerinize kaydedebilir ve aralarında geçiş yapabilirsiniz. Sony, tanıtımı yaptı fakat ürünün çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu