Donanım ve Elektronik

Asus Zenfone 11 Listelendi!

Asus Zenfone 11 teknik özellikleri neler? İşte detaylar!

Serinin son akıllı telefonu olacağı söylenen Zenfone10’dan sonra Asus Zenfone 11 geliyor! Şirket  iddiaları yalanlayarak yeni akıllı telefonun 2024 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Peki cihazda bizi neler bekliyor?

Asus Zenfone 11 teknik özellikleri sızdırıldı!

Sızıntı kaynağının hazırladığı bir rapora göre Google Play Console listesi, Asus Zenfone 11’in bazı donanım özelliklerini ortaya çıkardı. Listede açıkça yonga setinin adı geçmesede, Adreno 830 GPU ile eşleştirilmiş sekiz çekirdekli Qualcomm yonga seti olduğu kaynaklar tarafından inceleme sonuçlarına göre iddia edilmiş.

asus-zenfone-11

Serinin bir önceki telefonu Zenfone 10’un Snapdragon 8 Gen 2 SoC tarafından desteklendiği göz önüne alındığında, yeni üyenin Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılması bekleniyordu. Fakat Qualcomm’un mevcut yonga setini kullanmamayı seçmiş olması oldukça mümkün.

Tüm bunların yanı sıra sızıntılara göre akıllı telefon 16 GB RAM alabilir. Kutudan çıktığında ise Android 14’te çalışabilir. Zenfone 11’in lansman tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Bir önceki modeli geçen yıl haziran ayında piyasaya sürülmüşü.

Oscar Ödülleri için Adaylar Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu