Donanım ve ElektronikEğlenceİş TeknolojileriKültür SanatTeknolojiYeni Teknolojiler

Arabalar Serisindeki ”Sally” Gerçek Oldu!

1947 yılında kurulan spor araba üretim markası Porsche, çok sevilen animasyon serisi Arabalar’ın sevimli karakteri Sally’i, gerçeğe dönüştürdü.

Keyifli animasyonun devam filmi Arabalar 4’ün çıkmasına aylar kala, spor araba markası ”Porsche 911 Sally” ile karşımıza çıkıyor.

Son dönemlerde çıkan animasyon filmleri, 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Aynı şekilde 2006 yılında vizyona giren ”Cars” devam filmleri ve sempatik karakterleri ile herkesin hafızasına kazınmış durumda.

Arabalar Sally
Arabalar 

En son 2017 yılında 3. devam filmi ile gelen Arabalar serisinin son filminin, 2023 yılının Ocak ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Porsche ile Pixar’ın iş birliği kapsamında ortaya çıkan proje ile, seri unutulmaz olacak.

996 kasa 911’in model alındığı Porsche 911 SallySpecial, tıpkı SallyCarrera gibi türünün tek örneği olacak. Yalnızca bir adet olacak SallySpecial, California/LA’de yapılacak Monterey Otomobil Haftası kapsamında, 20 Ağustos 2022 Cumartesi günü RM Sotheby’s tarafından açık attırmaya sunulacak.

Üstelik müzayededen gelen gelirin bir amacı var.

Yalnızca bir adet olacak özel üretim otomobile yapılacak açık arttırmadan elde edilen gelir, 2 adet hayır kurumuna bağışlanacak.

Girls Inc. kurumuna bağışlanacak gelirin bir kısmı, genç kadınlara fayda sağlayacakken, diğer kısmı Ukrayna’daki savaş sebebi ile mağdur olan sığınmacıları destekleyen kurum UNHCR için ABD’ye gidecek.

Özel seri arabanın direksiyonu üzerindeki düğmenin, filmin ana karakterine ait ”Kachow!” repliğinin mod olarak tasarlanması ve filmdeki bu karakterinin rengiyle birebir uyması, oldukça etkileyici ve sempatik detaylardan.

Özel olarak kullanılan mavi rengin yanı sıra, jant setinin 996 kasada kullanılan çizgileri taşıması ve satın alacak kişiye güncel niteliklerde tasarlanan ikinci bir jant setinin de hediye edileceği ayrıntılarını da söylemeden geçmeyelim.

 

”Araçların bir yüze ve hikayeye ihtiyacı var.”

Porsche AG İletişim, Sürdürülebilirlik ve Politika Başkan Yardımcısı Dr. Sebastian Rudoplh konuyla alakalı, Sally’nin ruhunu ekranda değil, ekran dışında hayata geçirdiklerini ve hayır için açık arttırılmaya sunulduğunu, bu sebeple filmin karakterine uygun olarak acil desteğe ihtiyacı olan insanlara yardım etmek istediklerini söyledi.

Kasım 2021’de başlayan proje, ön konsolda versiyonun özel çıkarması, alüminyum eşik çıkartmaları ve koltuk yanlarında filme özel logo, 3.0 litrelik turbo altı silindirli motor, 480 PS güç ve 570 Nm tork değerlerine sahip özellikler ve birçok ayrıntıyı barındırıyor.

Bu noktada SallySpecial, 0’dan 100’ü 3.9 saniyede tamamlayabilir.

911 Sally özel kronograf
911Sally özel kronograf

Müzayedede ayrıca, Tequipment’ten özel bir iç mekan araba kılıfı, Carrera Exclusive Design jantlardan oluşan ek bir tekerlek setine sahip bir tekerlek rafı ve 911Sally Özel Kronograf, Porsche’nin İsviçre Solothurn’daki kendi saat üretim tesisinde hassas bir şekilde tasarlanan saati de yer alacak.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu