Donanım ve ElektronikTeknoloji

Apple Tam Gaz Yeni Ürünler Geliştiriyor!

Apple tam gaz, akıllı evler için 4 farklı cihaz geliştiriyor.

Tüm teknoloji firmaları, her yıl sonuna doğru çeşitli ürünlerini piyasaya çıkarıyor. Öncesinden organizasyon ve etkinlikler ile ön gösterimleri yapılan ürünlerin, kullanıcıları heyecanlandırmaya yönelik tanıtım ve reklamları yapılıyor. Heyecanla lansmanlarını beklediğimiz Apple, bu yıl yeni tasarımlarla karşımıza çıkacak.

Bloomberg’in teknoloji muhabiri Mark Gurman, yıllardır Apple şirketi ürünleri için doğru raporlama yapıyor ve iddiaları söylentilerin başlarında çıktığı için genellikle yeni ürünler hakkında beklentiler oluşturuyor.

Gurman’ın açıklamalarına göre önümüzdeki dönem Apple, 4 farklı modelden oluşan iPhone 14 ile, yeni akıllı saatleri ve sporculara özel tasarlanan Watch Pro, Apple TV, yeni M2 işlemciye sahip olacak iPad/Mac Pro, 14 ve 16 inç büyüklükte MacBook Pro ve yeni AirPods Pro modelleri ile karşımıza çıkacak.

IPhone 14 modelinin tasarımıyla ilgili birkaç teknik çizim, geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. Şirketin amiral gemisi iPhone 14 serisi, 14 ve Plus modellerde A15 Bionic yonga, 6 GB RAM ve LPDDR4X standardını kullanacak. Pro modellerde ise A16 Bionic yonga ile beraber LPDDR5‘e yükseltilecek.

Apple iPhone 14 tasarım
Apple iPhone 14 tasarım

Yeni söylentilere göre iPad Pro’da bazı tasarım değişikliklerine gidilecek.

Bu seferki duyumlara göre iPad Pro daha fazla aksesuara bağlanabilecek ve arkasında bulunan 3 pinli giriş 4 olacak. Bulunan girişler, MagicKeyboard gibi aksesuarların tablete bağlanması için kullanılıyor. Yeni çeşitlilikle beraber, MagSafe gibi aksesuarlar da iPad Pro’da kullanılabilecek.

Şu anda iPad'lerde bulunan 3 pinli giriş.
Şu anda iPad’lerde bulunan 3 pinli giriş.

Apple, büyük ihtimalle önceki modelleri ile aynı gözüken bir model sunmayacak. Şirket cihazın alt ve üst kısımlarına 4 pinli bağlantılar yerleştirilebilir.

Apple, tüm bunlara ek olarak tam gaz akıllı evler için 4 farklı cihaz geliştiriyor.

Gurman’ın yaptığı açıklamalardan bir tanesinde, akıllı ev cihazlarından birinde ekran yer alıyor. Gündemde olan ürün için iPad ve HomePod’un birleştirileceği tahminleri var. Temelde akıllı ekran olarak tasarlanan ürünün üzerine HomePod, Apple TV ve kamerayı birleştirerek, en gelişmiş hibrit akıllı ev cihazı da çıkarılabilir.

Fakat, anlatılan ürünlerin bu sene gelmeme ihtimali var. 2023-2024 yıllarında beklenen akıllı ev cihazları bir yana, AirPods, akıllı saatler ve tabii ki iPhone 14’ün bu sene Eylül’de yapılacak lansman ile tanıtılması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu