Donanım ve Elektronik

Apple Vision Pro Alıcıları Ürünleri İade Ediyor!

Apple Vision Pro, kullanım rahatsızlığı ve pek çok nedenden iade edilmeye başlandı. İşte detaylar!

Apple Vision Pro, ABD’de ilk kez 2 Şubat’ta satışa sunulduktan sonra şirketin 14 günlük iade protokolü nedeni ile ön sipariş alıp kullanan müşterileri kulaklığı iade etmeye başladı. Bu iade işlemleri inanılmaz bir artış göstermekte. Yayınlanan bir rapora göre, iade işlemlerinin temel nedenleri arasında kullanıcıların büyük fiziksel rahatsızlıklar yaşamasının yanı sıra üretim ve kullanım sorunları yaşadığı belirtiliyor.

Apple Vision Pro Bekleneni Karşılamadı!

Amerikalı bir teknoloji dergisinin yayınladığı raporda sosyal medya platformlarında karma gerçeklik kulaklıklarını iade ettiklerini iddia eden veya iade etmeyi planlayan Apple Vision Pro kullanıcılarının paylaşımlarının çokluğu dikkatlerini çekmiş. Hazırlanan rapor ise bu kullanıcıların şikayetlerinin derlenmiş hali denilebilir. Göz attığımızda ilk iade nedeni birçok kullanıcıda, kulaklığın ağırlığına ve kayış tasarımına bağlı olarak baş ağrıları, mide bulantısı ve göz tahrişi gibi fiziksel rahatsızlıklardan olduğu belirtiliyor.

apple-vision-pro
Apple Vision Pro

Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda Vision Pro 650 grama yakın bir ağırlığa sahip. Yalnızca ağırlık bununla sınırlı kalmıyor. Ana başlığa ek olarak kabloyla bağlanan ve tek başına 353 gram ağırlığındaki pil takımını da bulunmakta. Tüm bu fiziksel gerekçelerle iadelere ek olarak kullanıcıların diğer bir sebebi ise çok yüksek bir etiket fiyatı ile sahip olup, sıradan PC veya dizüstü bilgisayarların aksine ‘uzay seviyesinden’ diye tanıtılıp kullanıcıya sunulan bu cihazların pekte uzay seviyesinde olmadığını dile getiriyor.

apple-vision-pro
Apple Vision Pro

Temel model 256 GB seçeneği ile 3.499 ABD Dolarından başlarken, 512 GB ve 1 TB seçenekleri sırasıyla 3.699 ABD Doları ve 3.899 ABD Doları olarak fiyat ile kullanıcıya sunuluyor. Raporda, kullanıcıların “Figma ekranlarına bakmanın başlarının dönmesine neden olduğundan” ve çoklu görev yapmanın ve sekmeler arasında geçiş yapmanın zor olduğundan şikayetçi olduklarının altını çizmekte fayda var.

E düşene de bir tekme atan elbette ki oluyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg salı günü Instagram hesabında Apple kulaklığını incelediği bir video paylaştı. Meta’nın kendi Quest 3 kulaklığının “daha iyi bir ürün” olduğu sonucuna vardığını da belirtmeden geçmedi.

Google One Gemini ile 100 Milyon Aboneyi Geçti!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu