Donanım ve Elektronik

Apple Teknolojisinde Yapay Zekayı Keşfediyor!

Apple ürünlerini yapay zeka ile baştan yaratmaya hazırlanıyor. Peki nasıl?

Apple teknolojisinde Meta’nın Ray-Ban akıllı gözlükleriyle ve kameralara gelişmiş sensörlere sahip daha akıllı AirPod’larla rekabet edebilecek bir ürün üzerinde çalıştığı raporladı. İşte detaylar!

Apple teknolojisinde yapay zekayı daha verimli nasıl kullanacağına dair hamleler peşinde!

Apple hakkında hazırladığı analiz raporları ile bilinen Mark Gurman, Apple’ın şu anda AirPods, Apple Watch ve yeni piyasaya sürülen Vision Pro kulaklıkla sınırlı kalan giyilebilir teknoloji portföyünü genişletmeyi planladığını duyurdu. Rapora göre akıllı yüzük, akıllı gözlük ve kamera ile donatılmış yeni AirPod’lar yelpazede yer alıyor. Şirketin ayrıca Meta’nın geçen yıl piyasaya sürülen Ray-Ban akıllı gözlüklerine rakip olabilecek akıllı gözlükler geliştirme konusunda da görüşmeler yaptığını aktarıyor.

apple-teknolojisi

Mark Gurman’a göre akıllı gözlüklerde kameralar, hoparlörler ve sağlık sensörleri bulunma ihtimali oldukça yüksek. Tabi tüm bu bahsi geçen ciazlarda yapay zeka kullanımına yöneldiklerini de belirtmekte fayda var. Gurman’a göre Apple geçtiğimiz yıl kulaklıklarını gelişmiş yapay zekâ, sağlık sensörleri ve kameralarla güncelleme olasılığını araştırmaya başlamış. Tüm bunların yanı sıra HomePod’un dokunmatik ekranlı yeni versiyonu üzerinde çalıştığı söylentisini de aktaralım.

Infinix GT Ultra Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu