Donanım ve ElektronikTeknoloji

DJI Osmo Mobile 6 Gimball Tanıtıldı!

Çin merkezli bir teknoloji şirketi DJI, 2006 yılından beri uçuş platformları, kameralar, kamera sabitleyicileri ve uçuş kontrol sistemleri gibi birçok üretim yapıyor. Özellikle YouTuber’ların gözdesi olan marka, gimbal konusunda oldukça tercih ediliyor.

Dengeleme halkası olarak çevrilen ürün, genellikle vlog tarzı çekimlerde, kameranın sizin çevirdiğiniz yönde titremeden hareket etmesini, böylelikle görüntü kalitesini en üst seviyede tutmaya yarıyor.

DJI Osmo Mobile 6
DJI Osmo Mobile 6

DJI Osmo Mobile 6’yı tanıttı.

Özellikle yürür vaziyette görüntü kaydetmeniz gerektiği durumlarda, gimbal olmadan düzgün bir çekim yapmak neredeyse imkansız. Bugün itibariyle firma, en yeni mobil ürünü Osmo Mobile 6‘yı duyurdu. Kompakt ve katlanabilir bir tasarıma sahip olan gimbal, akıllı telefonları destekleyen bölümü ile mobilden yaptığınız tüm çekimlerin pürüzsüzlüğünü koruyacak.

Hali hazırda iPhone sahibi bir kullanıcı iseniz telefonunuzu gimbala sabitlediğiniz anda, kamera moduna geçişi sağlanacak. Böylelikle, anlık almanız gereken kayıtları, vakit kaybetmeden alabilirsiniz.

3 eksenli sabitleme sunan modelde, akıllı telefonları kolayca takmaya yarayan bir manyetik telefon kelepçesi bulunuyor. Kelepçe her boyutta hatta kalın bir koruyucu kılıfa sahip telefonu bile sıkıcı tutabiliyor. Katlanabilir özelliği sayesinde, işiniz bittiği anda katlanıp küçük bir çantaya sığabiliyor. 

DJI Osmo Mobile 6
DJI Osmo Mobile 6
DJI Osmo Mobile 6
DJI Osmo Mobile 6 DJI Osmo Mobile 6 DJI Osmo Mobile 6

Ürün, istediğiniz her açıdan çekim yapmanızı sağlayacak donanımlara sahip. Selfie çubuğu mantığı ile çalışan gimbal ile uzak ve yukarıdan video çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Şirket, daha profesyonel ve sinematik görüntüler elde edebilmeniz için, yakınlaştırma ve odaklama yapabilmenize yarayacak, ürünün yan kısmına bir tekerlek ekledi.

Son dönemlerde, akıllı telefonların kamera çözünürlükleri oldukça gelişti. Artık, profesyonel bir sonuç çıkarmak için her zaman kameralara ihtiyaç duymuyoruz. Yalnız, hareket halindeki video çekimlerde stabilizasyon söz konusu olduğunda, bir gimbal kullanmak şart.

Şu an için 159.99$ fiyat ile ön siparişe açık ürünün, tahmini çıkış tarihi 26 Eylül olarak bekleniyor.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu