Donanım ve ElektronikTeknoloji

NASA ile Hideo Kojima İş Birliğine Gitti!

Oyun sektörüne kazandırdığı müthiş yapımlar ve çıtayı her daim yüksekte tutan işleri ile tanınan Japon oyun tasarımcısı Hideo Kojima, NASA ile iş birliği yaptı. Fakat konu, çoğu kişinin aklında canlanan uzay temalı veya bilim kurgu öğeleri içerecek bir oyun geliştirme değil.

Hideo Kojima‘nın sahibi olduğu Kojima Productions, Metal Gear Solid ve Death Stranding gibi yapımlar ile oldukça tanınıyor. Söylediğimiz gibi, ortaklıktan doğan şey, bir oyun değil veya benzeri bir şey değil.

NASA Space Ludens
NASA Space Ludens

Ortaklığı açıklayan Kojima Productions, NASA ile beraber bir saat modeli tasarladı.

Şaşırtan ikili, yaratıcı kısımda saat üreticisi Anicorn Watches ile bir araya gelerek geliştirdiği yeni saatini tanıttı. ”Space Ludens” ismi ile anılan saat, oldukça büyüleyici bir görünüme sahip. Yaratıcılık ve hayal gücünün saate entegre edilmesi amacıyla, Anicorn şirketi ile ortak bir çalışma yürütülerek ”Space Ludens” üretildi.

Üç büyük şirketin ortaklığı ile ortaya çıkan mükemmel tasarıma sahip saatte, altın ve gümüş renklerle bezenmiş şık detaylar ve NASA ile Kojima Productions damgası bulunuyor. Anicorn‘a göre yaklaşık 2 senedir ince bir çalışma gerçekleştirilen saatin üzerinde ”From Sapiens to Ludens” yazılı bir gönderme de bulunuyor.

Kojima Productions from Sapiens to Ludens
Kojima Productions from Sapiens to Ludens

Saatin üzerinde bulunan göndermedeki ”Ludens”, üstteki görselden de anlaşılacağı üzere, Kojima Productions’ın maskotuna verilen isim. Saatin 100 modeli, Ludens’in giydiği maske hediyesi ile beraber satılacak.

27 Eylül tarihinde satışa çıkması beklenen saatin fiyatı henüz belli olmadı. Ortaklar ve tasarım dikkate alındığında, ücretin pek de makul olacağını düşünmüyoruz.

Saatin kısa bir tanıtım videosu;

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu