Bulut BilişimDijital PlatformlarEğlenceİnternetTeknolojiYeni Teknolojiler

Netflix Bulut Tabanlı Oyun Hizmeti Verebilir!

Ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmeti sağlayan popüler dijital platform Netflix, Disney Plus’ın ülkemizde faaliyet göstermeye başlaması ile birlikte çok fazla abone kaybetmişti.

Abone kaybından sonra platform, üyeliğinize tek bir haneden giriş yapabileceğiniz birçok güvenlik önlemi aldığı gibi gelişmeler ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz yıl oyun sektörüne de adım atan Netflix, oyun kataloğunu geliştirmeyi planlıyor.

Netflix geçtiğimiz yıl oyun sektörüne giriş yapmıştı.

Platform tarafından sunulan oyunlar henüz uygulama içinde oynanamıyor. Cihazınıza ayrı olarak indirmeniz gereken sistemin, değiştirilmesi ve geliştirilmesi planlanıyor.

Platform zaten, abone kaybı ile mücadele ediyordu. Disney Plus’ın abone sayısının Netflix’i geçmesi haberleri oldukça gündem olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan oranlar ile Netflix’in oyun oynayan abone sayısının da beklenenden daha az olduğu görüldü. Buna yönelik, platform yıl sonuna kadar oyun sayısını 50’ye çıkarmayı ve bazı değişiklikler yapmayı planlıyor.

Netflix Games bulut tabanlı oyunlar
Netflix Games bulut tabanlı oyunlar

Netflix, bünyesinde bulut tabanlı oyunlara da yer verebilir.

Bulut tabanlı oyunlar, hali hazırda sahip olduğunuz oyunları, internet üzerinden bağlanacağınız servisin sunucusunun aracılığıyla oynamanıza imkân tanıyan bir sistemdir.

Netflix tarafından açılan iş ilanları, platformun bu sektörde bazı adımlar attığını düşünmemizi sağladı. Bulut oyun konusunda yardımcı olacak bir yazılımcı ve oyun deneyime sahip Ürün Yöneticisi aranıyor.

Açılan iş ilanları ile beraber platform oyun sektöründe gelişme gösterebilir fakat resmi bir açıklama yapılmadığı için ne zaman görebileceğimizi henüz bilmiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu