Donanım ve Elektronik

TSMC, 2. Çip Fabrikasını Kuruyor!

ABD ve Almanya'da da genişleyen TSMC, yıl sonundan önce Japonya'da seri üretime geçmeyi planladıklarını duyurdu. İşte detaylar!

Japonya hükümeti, TSMC’nin ilk Japon fabrikasının ardından şirkete ikinci bir çip üretim tesisi kurmasına destek olmak amacıyla 4,86 milyar dolar daha fazla destek vereceğini açıkladı.

TSMC Hızlı Büyüyor!

Taylandlı şirketin Japonya’da çip üretme kararı, Tokyo’nun gelişmiş üretimini canlandırma ve tartışmalı komşusu Çin ile gerilimleri nedeniyle endüstriyel tedarik zincirinde aksamalara karşı kendini güvence altına almak için pek çok hamle yapmaktan geri durmayacağını gösterdi.

tsmc

Japonya Ekonomi Ticaret ve Sanayi Bakanı Ken Saito, ilk açılış töreninde katılımı sonrasında gazetecilere verdiği röportajda, “Çipler ilk fabrikadan daha gelişmiş olacak ve yapay zeka ve otonom sürüş için kullanılabilecek ve Japonya’da istikrarlı bir yarı iletken tedarikine sahip olmamızı sağlayacak.” işbirlikçi olacaklarını duyurdu. Şirket kurucusu Morris Japonya’nın Kyushu adasındaki Kumamoto’daki ilk fabrikanın açılışında bu beraberlikten ve yatırımlardan mutlu olduğunu oldukça belli etti.

Şirketin açıkladığı raporlara göre, ikinci tesis de dahil olmak üzere girişime yapılan toplam yatırım 20 milyar doları aşıyor.

Honor Magic 6 Serisi ve Honor Magic V2 Serisi Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu