Donanım ve Elektronik

Meta Orion Akıllı Gözlükler 2024’te Görünecek!

Ancak Meta Orion akıllı gözlükler 2027'den önce satışa sunulmayacak. Gelin birlikte bakalım!

Yayınlanan bir rapora göre Meta Orion AR akıllı gözlükleri geliştirmesinde ilerledi. Ayrıca şirket yıllık Connect etkinliğinde geliştirmeleri tanıtılabilir. Belki bir demo bile görebileceğiz. Barındırdığı özellikler bakımından Frame AI Glasses’a benzetiliyor. Ray-Ban akıllı gözlüklerle pek benzerliği olmayacağı aktarıldı. İşte detaylar!

Meta Orion Akıllı Gözlükler 2024’ sonunda boy gösterebilir!

Yayınlanan bir rapora göre Meta’nın gerçek AR gözlük projesinin adı “Orion” olarak belirlenmiş. Açık kaynak verilmese hazırlanan raporda, şirketin AR ekibinin akıllı gözlükleri Meta Connect etkinliği zamanında hazırlaması için yoğun çabalar sarf ediliyor. Raporda şirketin çalışanlarına “yüksek düzeyde” performans gösterilmesi için baskı yapıyor olduğu iddia edildi. Gelişmiş bir prototiple demoya hazır hale getirilse bile bu yıl satışa çıkmasının pek mümkün olmadığı da aktarıldı.

meta-orion
Görsel temsilidir.

Demo geliştirilmesinin amacı kullanıcıları üzerinde heyecan yaratmayı ve ürünün pazara uygunluğunu belirlemek olduğunu söylemek mümkün. Tüm bunların yanı sıra başka bir raporda da Meta’nın ilk gerçek AR gözlüklerinin yalnızca 2027’de piyasaya sürüleceği iddia edildi. Şimdilik için Orion akıllı gözlüklerle ilgili başka bir detay yer almıyor. Raporlara dikkatle bakıldığında gözlüğün Ray-Ban akıllı gözlüklerle pek benzerliği olmadığı daha çok Frame AI Glasses’a benzediğini söyleyebilmek mümkün. Bu yıl üçüncü çeyreğinde daha fazla detay gelmesi muhtemel.

Tecno Camon 30 Premier 5G Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu