Donanım ve Elektronik

Google Pixel 8a Doğrulandı!

Google, yaptığı resmi açıklamada Pixel 8a'nın varlığını doğruladı. Peki cihazda kullanıcıları neler bekliyor? İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Google, yakın bir zamanda Android 14’ün yeni bir pil istatistikleri uzantısı eklemişti. Ek olarak Google Pixel 8a’nın varlığını doğruladı. Google’ın konu ile ilgili yaptığı açıklama ile doğrulanan cihazın özellikleri neler? Gelin yakından bakalım…

Google Pixel 8a Özellikleri Neler?

Google, hata izleme sayfasında Android 14’ün QPR1 güncellemesi ile gelen pil istatistikleri uzantısının Mart 2024 güncellemesiyle Pixel cihazlardan neden kaldırıldığı merak eden kullanıcılarına bir açıklama yaptı. Gelen açıklamaya göre yapılan değişiklik bilinçli ir değişiklik olduğu söylendi. Normalde bu özellik cihazlarda görünmesi üzerine geliştirilmemişti.  Tüm bunların yanı sıra, görüntülenebilen sayfanın yalnızca Pixel 8a ve sonrasında çıkartılması planlanan teknolojik cihazlarında  kullanıma sunulacağını aktardı.

google-pixel-8a-2

Gelen resmi açıklama ile Pixel 8a’yı da dolaylı olarak onaylayan şirketin Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen I/O 2024’te cihazı görücüye çıkarması mümkün. Cihazın kısaca özeliklerinden bahsetmemiz gerekirse Pixel 8a’nın boyutu 152,1 x 72,6 x 8,9 mm olacak. Ek olarak Google Tensor G3’ten güç alacağı aktarılmıştı. Ekran tarafına geldiğimizde 6,1 inç büyüklüğüne sahip olacak.

Intel Core i9-14900KS Ne zaman Gelecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu