Donanım ve Elektronik

Google Pixel 8 Serisi ile ilgili Yeni Detaylar!

Google Pixel 8'in, Pixel 7'deki 20W'tan 24W hızlı kablolu şarj desteği sunacağı bildirilenler arasında.

Yeni nesil Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’dan oluşan Google Pixel 8 serisinin Ekim ayında piyasaya çıkması beklenmekte. Her iki akıllı telefonun gelişiyle ilgili de Google şirketi henüz resmi bir haber yayınlamadı. Ancak yayınlanan yeni bir sızıntı, her ikisi cihazda da yükseltme sunması bekleniyor. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun pil boyutu ve şarj hızıyla ilgili bazı ayrıntılar ortaya çıktı. Cihazlar, Pixel 7 serisine kıyasla daha gelişmiş olarak kullanıcıya sunulması söz konusu. Pixel 8’in 24W kablolu şarjlı 4.485mAh pile ve Pixel 8 Pro’nun 27W kablolu şarjlı 4.950mAh pile sahip olması bekleniyor.

Google Pixel 8 Serisi

Android Authority’de yer alan bir Google raporu ile yaklaşmakta olan Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun geçen yılki Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya kıyasla pil boyutunda ve şarj hızında iyileştirmeler getireceğini açıkça belirtmiş. Vanilya modelinin 20W’tan 24W hızlı kablolu şarj desteği sunacağı bildirilirken, Pixel 8 Pro’nun 27W’da daha hızlı şarj sunabileceği söyleniyor. Pixel 7 Pro’nun 23W kablolu şarjı desteklediğini belirtmekte fayda var.

Google Pixel 8 Serisi ile ilgili Yeni Detaylar!

Geçen yılki Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, sırasıyla 20W ve 23W kablolu şarj desteğine sahipti. Önceki aile üyeleri gibi, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun da 12W Qi kablosuz şarjla birlikte sırasıyla 20W ve 23W tescilli kablosuz şarj sunmaya devam edeceği bildirilenler arasında yerini alıyor. Yayınlanan raporda, Google’ın her iki akıllı cihazının pil kapasitesinde küçük yükseltmeler sunacağını gösteriyor.

Ayrıca, Pixel 8 serisinin en son Wi-Fi 7 standardını desteklediği söyleniyor. Cihazlar arasında hassas mesafe ölçümüne izin veren ultra geniş bant (UWB) desteğinin Pro modeline özel kalacağı ise aktarılan bilgiler arasında. Tüm bunların yanı sıra,  Google Pixel 8 modellerinin önceki modellere göre daha fazla ülkede satışa sunulması bekleniyor. Rapora göre bu yıl Avusturya, Belçika, Portekiz ve İsviçre yeni akıllı telefonların resmi dağıtımında bulunabilir.

Oppo Find N3 Flip Detayları Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu