Donanım ve Elektronik

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın Kamera Detayları!

Samsung, Galaxy S24 Ultra'nın telefoto kamerasını yenilemeye gideceği konuşuluyor. İşte detaylar!

Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modellerinden oluşan Samsung Galaxy S24 serisinin önümüzdeki yıl içerisinde resmiyet kazanacağı düşünülüyor. Samsung şirketi henüz resmi bir açıklama yapmasa da sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Gelin şimdilerde sanal dünyada yayılan yeni sızıntılara birlikte bakalım.

Samsung Galaxy S24 Ultra kamera detayları!

Twitter’da teknoloji sızıntısında oldukça ünlü olan bir kaynak Samsung’un GalaxyS24 Ultra’daki telefoto kamerayı yenileyeceği iddiasını ortaya attı. Kaynağın hazırladığı rapora göre, bu yeni serideki akıllı telefonlarında 1/2,52 inç boyutunda, 0,7μm piksel ve 5x optik yakınlaştırmaya sahip 50 megapiksel telefoto sensör bulunabilir. Tüm bunların yanı sıra cihazın ayrıca 3x optik yakınlaştırma özelliğine sahip 10 megapiksel sensör içerdiği iddia ediliyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın Kamera Detayları!

Kaynağın ortaya attığı ikinci iddia ise, 3x ve 5x optik yakınlaştırmalı telefoto ve periskop lensler için 1/2,52 inç boyutunda 0,7μm pikselli iki adet 50 megapiksel sensörle kullanıcıların beğenisine sunulacak olması. Eğer bu iddialar doğru çıkarsa GalaxyS24 Ultra’nın yakınlaştırma yetenekleri, yeni çıkan iPhone 15 Pro Max ile benzer olacağı aşikar.  Tüm bunların yanı sıra Galaxy S24 Ultra’nın çoğu pazarda Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile çalışması beklenirken, GalaxyS24 ve GalaxyS24+’ın da Snapdragon 8 ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

”  Huawei MatePad Pro 13.2 Lansman Tarihi Açıklandı!  “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu