Donanım ve Elektronik

Asus ROG Phone 8 Serisinden Yeni Bilgiler!

Asus ROG Phone 8'in işlemci tarafında bizi neler bekliyor? İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Asus‘un yeni akıllı cep telefonu Asus ROG Phone 8 serisini yakında piyasaya sürmesi bekleniyor. Şirket cihazların lansman tarihlerini resmi olarak açıklamadı. Ancak Asus, yakında çıkacak akıllı telefonlarının işlemci detaylarını doğruladı.

Asus ROG Phone 8

Paylaşılan rapora göre Asus ROG Phone 8 serisi modellerinin tam kalbinde Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 3 SoC’si bulunacak. Bu resmi bilgi ile, ROG Phone 8 serisinin yakında piyasaya sürüleceği de kesinleşmiş odu diyebiliriz. Ayrıca lansman tarihi henüz açıklanmamış olsa da yakında gerçekleşeceği anlamını çıkartmak mümkün.

asus-rog-phone-8

Bahsi geçen işlemci modeli Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, önceki nesil işlemcilere göre yüzde 30’a kadar performans artışı sunacağı iddia ediliyor. Akıllı cihaz ailesinin bir versiyon öncesi ROG Phone 7 serisine kıyasla pil verimliliğini yüzde 20 artırdığı ve akıllı telefon serisinin GPU performansını yüzde 25 artırdığı iddia edilmekte. ROG Phone 8 modelleri 2024 yılının ilk çeyreğinde çıkabilir. Önümüzdeki birkaç hafta içinde cihazlar hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek muhtemel olacak.

asus-rog-phone-8

Tüm bunların yanı sıra serinin Ultimate modeli kısa zaman önce Geekbench’te ASUS_AI2401_A model numarasıyla görüntülenmişti. Listeye göre, telefonun Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile geleceği iddia edildi. Son olarak listede bahsedilen bir dikkat çeken diğer detay ise telefonun Android 14 ile birlikte gönderilebileceği oldu.

OnePlus Watch 2 Listelendi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu