Donanım ve Elektronik

Amazon 2023 Sonbahar Lansmanı

Büyük yenilikler ile "Amazon 2023 Sonbahar" lansmanı. İşte detaylar!

Amazon, yeni teknolojileri için yeni güç kaynağı yapay zeka dersek yanlış olmayacaktır. Amazon’un Çarşamba günkü sonbahar donanım lansman etkinliğinde yaptığı önemli duyurulara gelin yakından bakalım.

Amazon 2023 Sonbahar Lansmanında Neler Tanıtıldı!

Amazon, sonbahar etkinliğini yeni Echo Show 8’i duyurarak başlattı. Yeni akıllı ekran, mekansal ses desteği ve akıllı ev merkezi işlevine sahip. Echo Show 8 ayrıca bir odadaki akustiği ‘algılayabilecek’ ve ses çıkışını buna göre ayarlayabilecek. Ayrıca Amazon Alexa’yı yapay zekaya kavuşturduğunu duyurdu. Şirketin üretken yapay zeka modelleri, birinci nesil Echo akıllı hoparlörler de dahil olmak üzere tüm Echo özellikli cihazlarda mevcut olacak. Geliştirilmiş Alexa, alışverişlerinize göre tarifler önerebilecek.

Amazon 2023 Sonbahar Lansmanı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler yakında Alexa’daki bu yeni üretken yapay zeka özelliklerine ücretsiz deneme sürümüne erişebilecekler. Amazon, diğer ülkelerdeki Echo kullanıcılarının bu özelliklere ne zaman erişebileceklerini henüz açıklamadı. Amazon şirketi ayrıca yeni nesil Fire TV Stick 4K, Fire TV Stick 4K Max ve yeni Fire TV Soundbar’ın lansmanını da duyurdu. Yeni model, 24 inçlik kompakt bir tasarıma sahip. Cihaz mevcut tüm Fire TV cihazlarıyla uyumlu.

Amazon 2023 Sonbahar Lansmanı

Tüm bunların yanı sıra Alexa gibi Fire TV de yapay zekayla birleştirilecek. Amazon, sonbahar etkinliğinde Echo Frames gözlüklerinin yeni bir versiyonunu duyurdu. Yeni Echo Frames, önceki modellere kıyasla dış gürültüyü en aza indirirken daha fazla bas verebilen yeni özel yapım hoparlörlerle çok daha iyi bir ses kalitesini kullanıcısına vaat ediyor. Amazon, tamamen yeni Echo Hub’ı da tanıttı. Echo Hub, şirketin akıllı bir ekrandan çok basit bir dokunmatik tablete benzeyen ilk akıllı ev denetleyicisi olarak açıklanabilir. 8 inçlik tablet benzeri cihaz, yeni Echo Show 5 ile aynı işletim sistemini üzerinde bulunduruyor.

Tecno Phantom V Flip 5G Sızdırıldı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu