Donanım ve Elektronik

MacBook’lar 2023’de Vietnam’da Üretilecek!

MacBook üretimi Vietnam'da gerçekleşecek!

MacBook’lar 2023’de Vietnam’da Üretilecek!

Teknoloji devi Apple 2023 yılında çıkartacağı MacBook’ ların üretimi için şu an Vietnam’ı düşündüklerini açıkladı. Mayıs ayı için planladıkları üretim durumu ve yeri Apple için bir dönüm noktası olacak gibi görünüyor.  Teknoloji markası Apple’ ın bu kararının temel sebebi üretim lokasyonu olarak sadece Çin’e bağımlı olan politikalarını değiştirmek istemeleri. Geçtiğimiz birkaç ayda bu konu üzerine açıklamalar yapılmıştı. Tedarik zincirini çeşitlendirmek isteyen Apple Hindistan, Vietnam ve Endonezya ile ilgili kararlar alabileceklerini açıklamıştı.

Şu ana kadar bu konu hakkında pek bir net açıklama yapılmamıştı. Ancak bugün yapılan açıklamalar doğrultusunda Apple için tam bir dönüm noktası oldu. Nikke’ nin yaptığı bilgilendirme ışığında, Apple 2023 yılı içerisinde Vietnam’ da üretim yapmak için adımlar atmaya başlandı.

MacBook’lar 2023’de Vietnam’da Üretilecek!

Apple, 2023 yılının Mayıs ayından itibaren üretimini gerçekleştirmek için tedarikçisi olan Foxcoon ile anlaşma yaptığı açıklandı. iPad ve Airpods kulaklıkları bu döneme kadar Asya’da bulunan üretim yerlerinde hazırlanmaktaydı. Henüz üretim hacminin ne olacağı hakkında bir bilgi açıklanmasa da Apple Çin’de her yıl ortalama olarak 22 milyon civarı üretim yapmaktaydı.

Şu an için ürünlerin büyük kısmı hala Çin’de  üretilmeye devam etse de iPhone için Hindistan çalışmaları devam ediyor. Yani ürünlerinin üretimini birden fazla ülkeye yaymak ve bir ülkeye bağlı kalmamak konusunda Apple şirketi kararlı görünüyor. Ancak Vietnam’da Macbook üretimine başlanırsa bu konudaki ilk gerçek adım atılmış ve bir ülkeye bağımlı kalmamak arzularını gerçekleştirmiş olacak.

Apple kullanıcısı için 1 yeni haber!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu