Donanım ve Elektronik

Apple 15 inçlik Macbook Air Duyurusu Yakında Olabilir!

Apple 15 inçlik Macbook Air duyurusunun ne zaman gerçekleşeceği merak konusu.

Apple 15 inçlik Macbook Air ne zaman duyurulacak? İşte detaylar.

Teknoloji devlerinden Apple’ın bir süredir 15 inçlik Macbook Air hazırladığına dair iddialar dolaşmaktaydı. En son çıkan habere göre Cupertino merkezli Apple şirketinin bu modelinin resmi duyurusunun kısa süre içerisinde gerçekleşeceğinden bahsediliyor. Eğer gerçekleşirse Macbook Air için 13 inç ekranlı M2 işlemcili modelinin yanına yeni bir seçenek daha kullanıcılara sunulmuş olacak.

Apple 15 inçlik Macbook Air Duyurusu Hakkında İddialar Ortaya Atılıyor!

Apple şirketinin yeni Macbook Air’i  duyuracağı platform olarak herkesin aklına gelen ilk platform elbette ki WWDC 2023 oluyor. Ortaya atılan iddialara göre önümüzdeki Haziran ayında gerçekleşecek olan etkinlikte gözler önüne serecek. Bunun yanı sıra konuşulanlar arasında bahsi geçen bu dizüstü bilgisayarın mağazalarda yerini almaya hazır durumda olması.

Apple 15 inçlik Macbook Air

Bu iddiaları ortaya atan kaynak ise “Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları” isimli grubun Ceo’su olan analist Ross Young olduğunu belirtelim. Ceo Young 15 inç ekranı bulunan Macbook Air modelinin üretiminin Şubat ayında başladığını ve Mart ayında üretim sayısının arttırıldığını aktarıyor. Alanında uzman analist Young, Nisan ayı içerisinde bir artışın gerçekleşmesinin daha yolda olduğunu raporuna eklemiş. Analiste göre yeni dizüstü bilgisayarlar Nisan ayının sonuna doğru ya da Mayıs ayının başlarında kullanıcıların beğenisine sunulması kuvvetle muhtemel.

Fakat Apple şirketinin 5 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2023′ te duyurusunu gerçekleştirmesi şirket adına daha mantıklı bir karar da olabilir. Geçmişe baktığımız zaman da M2 işlemcili Macbook Air’in duyurusunu da 2022 yılında gerçekleşen WWDC etkinliğinde yapmıştı. 15 inçlik Macbook’ta kullanıcıları daha büyük ekran dışında bekleyen diğer özelliklere değinmek gerekirse şu an için herhangi bir bilgi bulunmadığının altını çizmemiz gerekiyor. Yalnızca M3 işlemcisini bu yeni modelde kullanması beklentisi bulunmakta diyebiliriz.

Apple 2030 Yılı için “Sıfır Karbon” Hedefliyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Asus Zenfone 10! - YZLM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu