İnternet

Internet Explorer’a Veda! 2023 Yılında Kaldırılacak!

Internet Explorer'a Veda! Artık kaldırılıyor!

Internet Explorer, Microsoft tarafından önümüzdeki yıl içerisinde kaldırılıyor. İşte detaylar…

Microsoft’un 27 yıllık tarayıcısı olan Internet Explorer 14 Şubat 2023 tarihinde kaldırılacağı duyuruldu. Microsoft, yaptığı açıklama ile artık tarayıcılarının 14 Şubat itibarı ile kullanılmayacağını aktardı.

Internet Explorer’a Veda! Artık kaldırılıyor!

Son dönemlerde artık çok az bir kullanıcı kitlesine sahip olan Internet Explorer ilk çıkışında aldığı sükse ve yükseliş eğilimini son yıllarda oldukça kaybetmişti. Bunun en büyük sebebi çıkan rakip tarayıcılar olarak görülüyor. Google Chrome, Firefox ve diğer tarayıcılar Microsoft’ un tarayıcısının eskisi kadar revaç görmemesine zemin hazırladı.

Geçtiğimiz Haziran ayında son güncellemesi yapılarak yeni geliştirmeler eklenmişti. Fakat sonrası yeni hiçbir düzenleme ve geliştirme yapılmadı. Yapılması planlanan son güncelleme sonrası artık tarayıcı hayatına son nokta koyulmuş  olacak.  Bulunduğu bütün cihazlardan otomatik olarak kaldırılacağı bildirildi.

Microsoft, uyarı yayınlamasının temel sebebi çıkan diğer tarayıcılar sonrası kullanıcı sayısı az olsa dahi hala kullanıcı olan şirketlerin bulunması olarak açıklandı. Herhangi bir aksaklık ya da problem yaşanmaması için Microsoft bu şekilde kullanıcısı olan şirketleri uyardı. Bu sayede kapatılacağı tarihi bilen şirketler bu duruma kendilerini hazırlayıp verilerini koruyabilecekler.

Eğer sizde hala Microsoft tarayıcısını kullanıyorsanız, önleminizi almayı unutmayın!

Twitter Musk’ın güvenliği için gazetecilerin hesaplarına erişimi engelledi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu