Teknoloji

Windows 11 Güncellemesinde Neler Var?

Microsoft yapay zeka desteği ile yeni adımlar atıyor. İşte detaylar!

Windows 11 güncellemesi, Microsoft’un yeni yapay zeka destekli asistanı Copilot desteğiyle geldiği görüldü. Windows 11’e bir sohbet robotu entegre etmenin yanı sıra Microsoft, MS Paint uygulamasını da katmanlar ve grafik oluşturma desteğiyle güncellerken, ekran görüntüleri için yerleşik Ekran Alıntısı Aracı, metin çıkarma ve redaksiyon gibi AI tabanlı özellikleri de kullanıcılarına sunuyor.

Windows 11 Güncellemesi

Microsoft, blog yazısı ile yeni gelen güncellemelerinin tanıtımını gerçekleştirdi.  Bu yazı yoluyla Copilot özelliğinin de kullanıcılara sunulduğunu resmi olarak duyurdu. Copilot, peki neler sunacak? Bu güncellemeyle Bing Chat’i Windows 11’e getirerek ekran görüntüsü alma, Bluetooth veya Wi-Fi ve diğer sistem kontrolleri arasında geçiş yapma ve bir web sayfasının özetini oluşturma gibi çeşitli görevleri gerçekleştirmeye imkan sağlayacak diyebiliriz.

Windows 11 Güncellemesinde Neler Var?

Copilot özelliğini kullanmak için Windows tuşuna ve C’ye basabilir veya özelliği kullanmak üzere Windows 11 görev çubuğundaki Copilot simgesine tıklayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra MS Paint artık Adobe Photoshop’ta olduğu gibi birden çok katmanla çalışmaya imkan sağlayacağı da duyuruldu. Bu şimdiye kadar aldığı en büyük Paint güncellemesi demek yanlış olmayacaktır. Blog’ta Paint Cocreator’ın geleceği ve ilk kullanımı için 50 kredi mevcut olacağından şirket bahsediyor. Bu kısımda “Kullanım başına bir kredi uygulanır” ifadesi, özelliğin kullanıma sunulduğunda kullanımının ücretsiz olmayacağı anlamını taşıyor.

Daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

 

Asus ROG Phone 8 Ultimate Geekbench’te Listelendi! 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu