Teknoloji

Meta Quest 3 Ön Satışta!

Meta Connect 2023 yıllık konferansında yeni kulaklık hakkında daha fazla ayrıntıyı CEO açıkladı. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Meta, geçtiğimiz haziran ayında en yeni Meta Quest 3 kulaklığının duyurusunu gerçekleştirmişti.  Şimdilerde ise şirket bu yeni kulaklıkla ilgili bazı detayları açıkladı. Meta Quest 3, kulaklık için ön siparişleri şu anda aktif ve 10 Ekim’de dağıtımı başlayacak.

Meta Quest 3

Teknoloji şirketinin CEO’su Zuckerberg’e göre “fiziksel ve dijital dünyaları bir araya getiren” bir kulaklık bizleri bekliyor. Kulaklık aracılığıyla gerçek fiziksel ortamda oynanan sanal oyunlar, lego bulmacaları ve özel yapımlar ve gerçek zamanlı AR/VR çalışmaları kullanıcıya sunulacak. Meta Quest 3’ün yan tarafına iki kez dokunulduğunda, sürükleyici sanal dünyalar arasında, üstte yer alan sanal öğelerle fiziksel çevreye geçiş yapabilecek.

meta-quest-3

Quest 3, dünyanın Snapdragon XR2 Gen 2 platformundan güç alan ilk cihazı olduğunu iddia ederek daha hızlı yükleme süreleri ve daha net görseller sağlayacağını da iddia ediyor. İçinde bulunan 8 GB dinamik RAM ile Meta Quest 2’ye kıyasla yüzde 33 daha fazla bellek sunuyor. Tüm bunların yanı sıra önceki cihazlara göre daha yüksek çözünürlük sunmakta( 4K+ Sonsuz Ekran) . Bu da bir önceki cihaza göre çözünürlükte  yüzde 30’luk bir artış olduğu anlamına geliyor.

CEO Zuckerberg, Xbox Cloud Gaming’in Aralık ayında Quest 3’e geleceğini etkinlikte duyurdu. Ayrıca cihazda Microsoft 365 uygulama paketinin de yıl sonuna kadar kulaklıkta mevcut olacağını aktardı. Meta Quest 3, 128 GB’lık varyant için 499,99 ABD Dolarından, 512 GB’lık varyant ise 649,99 ABD Dolarından başlıyor olacak.

Windows 11 Güncellemesinde Neler Var?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu