Teknoloji

Sony WF-1000XM5 TWS Kulak içi Kulaklık Piyasaya Sürüldü!

Sony WF-1000XM5 TWS kulaklık, Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle kullanıcının karşısına çıkıyor.

Sony WF-1000XM5 TWS kablosuz ( stereo ) kulaklıklar pazartesi günü şirket tarafından piyasaya sunuldu. Kablosuz kulaklık, gürültü önleyici QN2e işlemciyle eşleştirilmiş şirketin en yeni Entegre İşlemcisi V2 ile donatılmış olduğunun altını çizmekte fayda var. Aktif gürültü önleme (ANC) desteğine sahiptirler. Sony WF-1000XM5 kulaklık, yeni Dinamik Sürücü X’e sahip. Cihaz gelişmiş çağrı kalitesi için derin sinir ağı (DNN) işleme desteği sunar. Şirkete göre kulaklık uçları dört boyut ila geliyor, poliüretan köpük malzemeden üretiliyor. Genel kullanımda 12 saate kadar pil ömrü sundukları ve kablolu ve kablosuz şarjı destekledikleri iddia edilmekte.

Sony WF-1000XM5 TWS Özellikleri

Yeni duyurulan Sony WF-1000XM5 TWS kulaklıklar, 2021’de dünya çapında piyasaya sürülen Sony WF-1000XM4’ün halefi olarak piyasaya sürülüyor. Bu yeni TWS kulaklıklar, önceki modellere göre geliştirilmiş ses, gürültü giderme ve daha iyi çağrı kalitesi dahil olmak üzere çeşitli yükseltmelerle birlikte gelmekte. Kablosuz kulaklık, geliştirilmiş ANC performansı için Sony’nin Integrated Processor V2 çipi ve QN2e işlemcileri ile donatılmıştır.

sony-wf-1000xm5-tws

Ayrıca, Sony WF-1000XM5 TWS kulaklıklar, şirketin Dynamic Driver X ile donatılmıştır. 24 bit ses işleme, DSEE Extreme yükseltme teknolojisi sunar. SBC ve AAC ses codec’lerine ek olarak, Yüksek Çözünürlüklü kablosuz ses akışı için Sony’nin LDAC codec’ini de desteklemekte. Sony’ye göre, yeni WF-1000XM5 kulaklıklardaki derin sinir ağı (DNN) işleme ve kemik iletim sensörleri, yüksek ortam seslerinin olduğu ortamlarda bile gelişmiş arama kalitesi sunabilecek.

Tüm bunların yanı sıra kulaklıklar Speak to Chat, uyarlanabilir ses kontrolü, çok noktalı bağlantı, Hızlı Eşleştirme, Bluetooth 5.3 bağlantısı ve Google ve Alexa sesli asistan desteği özelliklerini de desteklemekte. Sony, WF-100XM5 kulaklığın genel kullanımda 12 saate kadar, ANC etkinken 8 saate kadar pil ömrü sunduğunu söylenmekte. Bu kulaklıklar, USB Type-C kablosuyla veya kablosuz olarak şarj edilebilirler.

sony-wf-1000xm5-tws

 

Sony WF-1000XM5 TWS, sıçrama direnci için bir IPX4 derecesine sahip. Şarj kutusu 64,6 x 40,0 x 26,5 mm ölçülerinde ve 39 gram ağırlığında, her bir kulaklık ise 5,9 gram ağırlığında olduğunu da dipnot olarak ekleyelim. Sony WF-1000XM5 fiyatı 299 $ olarak belirlendi. Şu anda Sony ABD çevrimiçi mağazasında Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle listeleniyor. Ön sipariş verilebilir ancak ağustos ayında satışa çıkacak.

Samsung Galaxy Z Flip 5, Z Fold 5, Tab S9, Samsung Galaxy Unpacked Öncesinde Online Mağazalarda Görüntülendi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu