Teknoloji

Google Pixel 8 Pro’nun Temel Özellikleri Açıklandı!

Google Pixel 8 Pro'nun 27W kablolu hızlı şarj desteği ile 4.950mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Google Pixel 8 Pro’nun Temel Özellikleri Sızdırıldı. İşte detaylar.

Google Pixel 8 serisinin, Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro’yu içeren Google Pixel 7 serisinin halefi olarak yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Çıkışı yaklaşan serinin, önceki seriler gibi, bir temel ve bir Pro modelle piyasaya sürülmesi beklentisi bulunuyor. Yakın zamanda yapılan bir sızıntı, Tensor G2 SoC ve 30W kablolu hızlı şarj destekli 5.000mAh pil ile Ekim 2022’de piyasaya sürülen Pixel 7 Pro’nun halefi olacağı söylenen Pixel 8 Pro modelinin temel özelliklerini gözler önüne seriyor.

Google Pixel 8 Pro’nun Temel Özellikleri Neler?

Sızıntının kaynağı, yaklaşan Pixel 8 Pro’nun beklenen temel özelliklerini bir tweet’te yayınladığı görüldü. Sızıntı, telefonun muhtemelen 120 Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç QHD+ (2960 x 1440 piksel) LTPO OLED ekrana sahip olacağını ve kutudan çıkar çıkmaz Android 14 çalıştırabileceğini öne sürdüğü tweet oldukça ilgi gördü.

google-pixel-8-pro

Çıkışı beklenen akıllı telefon Pixel 8 Pro’nun bir Titan çip ve 12 GB RAM ile eşleştirilmiş şirket içi bir Tensor G3 SoC tarafından desteklenmesi beklentisi bulunuyor. Kaynağın yaptığı paylaşım, telefonun 128 GB ve 256 GB depolama varyantlarında piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Optik için, telefonun üçlü arka kamera ünitesinin optik görüntü sabitleme (OIS) destekli 50 megapiksel birincil sensör, ultra geniş açılı lensli 64 megapiksel sensör ve 48 megapiksel sensör içermesi bekleniyor. Kullanılacak lensler bir telefoto lens olacağı da beklenmekte. Ön kameranın 11 megapiksel sensörle donatılması ise oldukça muhtemel.

google-pixel-8-pro

Telefonun 27W kablolu hızlı şarj desteği ile 4.950mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca, daha önce temassız bir termometre ve ultrasonik bir parmak izi sensörü olarak işlev gördüğü bildirilen bir sıcaklık sensörü ile gelmesi beklentisi de bulunuyor. Şu anda, Google Pixel 7 Pro’nun 12 GB RAM + 128 GB depolama varyantı stoklarda bulunuyor ve Hazel, Obsidian ve Snow renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Lenovo Legion Y700’ün özellikleri ortaya çıktı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu