Donanım ve Elektronik

WWDC 2023 Apple Etkinliği Nasıl İzlenir?

WWDC 2023 Nereden İzlenir? WWDC 2023'te teknoloji severleri neler bekliyor?

WWDC 2023 Apple etkinliğini nereden takip edeceğinizi bilmiyorsanız cevabı haberimizde.

WWDC 2023 bugün başlayacak. Cupertino şirketi her yıl düzenlediği konferansta şirketin yazılım geliştirmelerini ve iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS güncellemelerini genel olarak tüm yeniliklerini sergileyeceği bir açılış etkinliğiyle başlayacak. Bu yıl, iPhone üreticisinin, yeni bir xrOS işletim sistemi üzerinde çalışacağı, hem artırılmış gerçeklik (AR) hem de sanal gerçeklik (VR) teknolojilerine sahip olacak ilk karma gerçeklik kulaklığı olan Apple Reality Pro’yu da piyasaya tanıtmayı planladığı bildiriliyor. Şirket ayrıca WWDC sunumu sırasında yeni Mac modelleri ile ilgili takipçilerine tüyo veriyor.

WWDC 2023 Nereden İzlenir?

Apple, WWDC açılış etkinliğinin bugün Kaliforniya’daki Apple Park’ta saat 20:00 (Türkiye saatine göre) başlayacağını duyurdu. Yüz yüze gerçekleşecek olan etkinlik ayrıca Apple.com web sitesi ve YouTube üzerinden canlı yayınlanacak. Açılış konuşması, Apple TV uygulamasından ve Apple Developer uygulamasından da izlenebilir olacak.

WWDC 2023’te teknoloji severleri neler bekliyor?

Apple genellikle cihazlarına gelecek olan güncellemeleri ve yenilikleri WWDC’de sergilemekte. Firmanın açılış etkinliğinde iOS 17 , iPadOS 17 , macOS 14 , tvOS 17 ve watchOS 10’un ayrıntılarını açıklaması en büyük beklentilerden biri demek yanlış olmayacaktır. Şirketin ayrıca bugün merakla beklenen Apple Reality Pro karma gerçeklik kulaklığını sergileyeceği de söylenmekte. Yayınlanan son raporlara göre Apple şirketi, etkinlikte yeni MacBook ve Mac Pro modellerini de duyurabilir.

WWDC 2023 Apple Etkinliği
WWDC 2023 Apple Etkinliği

Apple, bir karma gerçeklik kulaklığı piyasaya sürme planları hakkında herhangi bir açıklama yapmasa da birkaç sızıntı ve söylenti, şirketin hem AR hem de VR teknolojisini kullanan, yeni bir xrOS işletim sistemi üzerinde çalışan  cihazı olduğunu ve piyasaya sürmeye hazırlandığını öne sürdü . 3.000 $  fiyat etiketine sahip olduğu da konuşulanlar arasında yerini almıştı. Ayrıca son raporlara göre iOS 17, bir iPhone’un şarj cihazına bağlandığında akıllı ekrana dönüşmesini sağlayabilecek.

Güncellemenin ayrıca kullanıcının bir günlük kaydı uygulaması da dahil olmak üzere zihinsel sağlığı hedefleyen özellikler getirmesi beklenmekte. Tüm bunların yanı sıra iOS 17 ve watchOS 10’dan farklı olarak, Apple’ın Mac, iPad ve Apple TV işletim sistemlerine yönelen büyük değişiklikler ile ilgili pek fazla bilgi bulunmamakta. Hal böyle olunca getirilecek güncellemeler, bu cihazlarda performansı ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için geleceğini tahmin etmek pek zor olmayacak. Son olarak Apple’ın WWDC sunumu sırasında yeni Mac modellerini duyurmayı planladığı söyleniyor.

Bahsi geçen modeller arasında, gücünü M2 çipten alan yeni bir 15 inç MacBook Air’ın da bulunduğunun söylentisi yayılmıştı. Yani serinin Apple Silicon çipinden güç alan ilk modeli ve WWDC 2019’da duyurulan güçlü bilgisayarın ilk güncellemesi olan yeni bir Mac Pro modeli görmeyi bekleyebiliriz.

Android 13’ün Kullanım Oranı Arttı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu