Teknoloji

Apple iPhone 15 Serisine Uyarı!

Apple, iPhone 15 serisine USB Type-C bağlantı noktasını ekledi. İşte detaylar!

Apple iPhone 15 serisi, 12 Eylül’de Apple’ın ‘Wonderlust’ etkinliğinde tanıtılmıştı. Şirketin en büyük değişikliği yeni serisinde Android akıllı telefona benzer şekilde USB Type-C şarj bağlantı noktasını dahil etmesiydi diyebiliriz. Yayınlanan bir rapora göre iPhone serisindeki USB Type-C bağlantı noktası birden fazla işlevi destekliyor gibi görünüyor.

Apple iPhone 15 Serisine Uyarı!

iPhone 15 ailesi Apple’ın 12 Eylül’deki lansman etkinliğinde teknoloji severlere sunuldu. Seriyle şirket, yakın zamanda piyasaya sürülen tüm Apple cihazlarında, USB Type-C bağlantı noktasını da tanıttı. Ancak Çin’deki bir Apple satıcısı USB Type-C konusunda teknoloji meraklılarını uyardı. Çin’de bir Apple mağazası, iPhone kullanıcılarının, cihazları yakabileceği için Android’in USB Type-C şarj kablosunu Apple akıllı telefonlarında kullanmamalarını gerektiğini aktardığı bir makale yayınladı.

apple-iphone-15-serisi

Apple’ın destek sayfasında, kullanıcıların yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone’larını şarj etmek için USB Type-C standart kabloyu kullanabileceğini belirttiği görülmüştü. Fakat Apple’daki yeni USB Type-C bağlantı noktasının 0,3 W çıkışından 15 kat daha fazla güç sağladığı lansmanda iddia edilmişti. Şirket , iPhone 15 Pro akıllı telefon satın alındığında kutuda USB 2 uyumlu bir kablo sunmakta. Fakat daha iyi bir hız için kullanıcılar, şirketin çevrimiçi, çevrimdışı ve bayi mağazalarından isteğe bağlı bir USB-3 uyumlu kablo satın alabilecekler.

Noise Air Buds Pro SE TWS Kulaklıklar!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu