Donanım ve ElektronikTeknoloji

Adidas Kablosuz Kulaklıklarını Satışa Sundu!

Dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerinden Adidas, yeni ürünü ile şaşırtacak. Kuruluş yılı 1949’dan beri, çok büyük ilerleme kat ederek, spor denilince akla ilk gelen markalardan biri olmayı başardı.

Bizim de spor denince aklımıza gelen birkaç şey var. Yürürken, koşarken hatta hiç hareket etmemize gerek kalmasın otururken, ruhumuz her zaman müziğe ihtiyaç duyar. Müzik dinlemeden spor yapan pek yoktur. Sporda müziğin, gaza getirici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Adidas, bu yönde bir proje yürüttü.

Adidas’ın üç farklı kablosuz kulaklığı, Türkiye’de satışa çıktı.

Adidas, tüketici elektroniği pazarında yerini alarak, Zound Industries iş birliği ile yeni üç adet kablosuz kulaklık üretti. Ses konusunda eşsiz bir deneyim vadeden kulaklıklara, gelin birlikte göz atalım.

Adidas, Z.N.E.01 True Wireless, Z.N.E.01 ANC True Wireless ve FWD-02 Sport adında üç adet kulaklık ile karşımıza çıkıyor. Üretici firma, son dönemin oldukça popüler teknolojisi kablosuz kulaklıklarda çığır açmayı planlıyor. Her ne kadar tüm modellerin kesintisiz bir müzik deneyimi sunacağı kesin olsa da, üç model arasında ufak tefek farklılıklar var.

Adidas Z.N.E.01 True Wireless

Z.N.E.01 True Wireless, şık ve ergonomik bir tasarımla bizi karşılıyor. Bu model, su sıçramalarına oldukça dayanıklı ve IPX4 sertifikasına sahip. Bu sertifika, ter ve su sıçramalarına dayanıklılığını belgeliyor. Model, 15 dakikalık şarj ile 1 saat, full şarj ile tam tamına 5 saat kesintisiz müzik deneyimi sunuyor. Bu oranlar, şarj kutusu ile 20 saate kadar çıkıyor.

Sağ ve sol kısmında bulunan dahili mikrofonlar sayesinde, kesintisiz bir konuşma yapabilirsiniz. ECO-charging özelliği ile beraber uzun ömürlü kullanıma uygun tasarlanmış ve kutusu kablosuz bir şekilde şarj edilebiliyor. Fiyatı henüz belirlenmemiş. 

Adidas Z.N.E.01 True Wireless
Adidas Z.N.E.01 True Wireless

Adidas Z.N.E.01 ANC True Wireless

Z.N.E.01 ANC True Wireless ise Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği ile karşımıza çıkıyor. Böylelikle, dinlediğiniz müziğe tam olarak odaklanmanızı sağlıyor. Her ortamda en iyi performansı sergileyecek model, IPX5 sertifikasına sahip ve yine tere ve suya oldukça dayanıklı. Bu model, kulağınızda gün boyu kalabilmesi için tasarlanmış.

Kulaklık, gürültü engelleme modu açıkken 4.5 saat, kapalıyken 6 saat kesintisiz performans sunabiliyor. Suya dayanıklı şarj kutusu ile 26 saate (ANC kapalı iken) kadar performans sunacak kulaklığın, Night Grey ve Light Grey olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor. Kulaklığın fiyatı 3.190 TL olarak belirlenmiş.

Adidas Z.N.E.01 ANC True Wireless
Adidas Z.N.E.01 ANC True Wireless

Adidas FWD-02 Sport

İşte, özellikle sporcuların (adı üstünde) çok seveceğini düşündüğüm model. FWD-02 Sport, kulaklıkların hava almasına olanak sağlayan kompakt şarj kutusu ile geliyor. IPX5 sertifikasına sahip kulaklık, tere ve suya çok dayanıklı ve tam bir eldiven dostu. Ayrıca, yağmurlu havalarda bile kesintisiz müzik performansı sunacağı konusunda oldukça iddialı.

Modelde, sağ ve sol kısımda ikişer olmak üzere 4 adet dahili mikrofon bulunuyor. Kulaklık, yalnızca 15 dakikalık hızlı şarj ile 1 saat, full şarj ile 6 saat kullanılabiliyor. Şarj kutusu ile beraber ise 25 saate kadar deneyim sunuyor. Bu modelde de Night Grey ve Light Grey olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor.

Dilerseniz, telefonunuza Adidas Headphones uygulamasını indirerek, ayarları kişiselleştirilebilirsiniz. Kulaklığı fiyatı, çeşitli sitelerde 2.700 – 3.500 TL arasında değişiyor.

Adidas FWD-02 Sport
FWD-02 Sport
Adidas FWD-02 Sport
FWD-02 Sport

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu