TeknolojiBulut Bilişim

Her Yazılımcının İncelemesi Gereken 4 Harika GitHub Deposu!

Yazılımcılar için 4 Harika GitHub Deposu!

Her yazılımcının incelemesi gereken 4 harika GitHub deposu!

Yazılıma yeni başladıysanız ya da öğrenip gelişmek hiç bitmeyecek bir süreçtir diyorsanız GitHub depoları incelemesi sizlerle..

GitHub Deposu İnceleme
GitHub Deposu İnceleme

 

Yazılıma yeni başladıysanız ya da öğrenip gelişmek hiç bitmeyecek bir süreçtir diyorsanız sizin için GitHub depoları öneriyoruz. Her Yazılımcının İncelemesi Gereken 4 Harika GitHub Deposu!

Öncelikle İncelemeye GitHub Nedir’den Başlayalım!

GitHub, sürüm kontrol sistemi olarak ,yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisidir. Bulut tabanlı bir servis olan GitHub, geliştiricilerin ilerlemelerini takip ederek ortak projelerde çalışabilmek ve değişiklik yapılabilmesine olanak tanır.

GitHub depolama ücreti olarak herhangi bir ücret talep etmemektedir. Herkes sisteme girip üye olabilmekle birlikte proje dosyalarını sisteme ücretsiz bir şekilde yükleyebilir.

Şimdi yazılımcılar için hazırlanmış 4 harika Github deposuna göz atalım!

  • FreeCodeCamp (GitHub stars: 349k+)

Kurucusu olan, Quincy Larson tarafından 2014 yılında FreeCodeCamp kullanıma açıldı. Sanal Kod Kampı sayesinde öğrenciler interaktif bir şekilde platformda projeler üzerinden çalışarak yazılım geliştirmeyi öğrenebiliyorlar.

  • Build Your Own X (GitHub stars: 150k+)

Bu depo, yazılım mühendisliğinde bulunan neredeyse her şeyi oluşturmanız için size rehberlik sağlayabilecek bir eğitim listesine sahiptir. Aradığınız bir içeriği bulma olanağınız muhtemel. Bir eğitim mi arıyorsunuz hadi kontrol edin!

  • Developer Roadmap (GitHub stars: 201k+)

Yazılım geliştiriciliği alanında bir kariyer hedefiniz varsa veyahut başlangıç becerilerine sahip ancak geliştirme ihtiyacınız bulunuyorsa, bu depo tam size göre. İhtiyaçlarınıza göre size uygun bir yol haritası oluşturan bu depoyu kullanmaya başladığınızda ne yapmanız gerektiğini artık biliyor sayılırsınız.

  • Git İgnore(GitHub stars: 135k+)

Git, modern yazılım geliştirmede fiili sürümlerin kontrol sistemidir. Tehlike seziyor ve bunu önlemek istiyorsanız projenize .gitignore ekleyerek tehlikeyi savurabilirsiniz. Bu git ignore dosyası standart bir şablonu size sunmaktadır.

FRONTEND VE BACKEND NEDİR? 3 TEMEL ARAÇ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu