TeknolojiDonanım ve Elektronik

Xiaomi Mini PC Tanıtıldı! 12. Nesil Corei5 ile Servis edilecek

Xiaomi Mini PC, Mac Mini'ye rakip mi olacak?

Xiaomi Mini PC Tanıtıldı! Xiaomi Mini PC, Mac Mini’ye rakip mi olacak? İçerisinde RAM ve SSD yok! İşte detaylar…

Xiaomi Mini PC modeli Barebone tanıtıldı. Şirket, Xiaomi 13 serisi akıllı telefonlarını, Buds 4 kulaklık serisini ve bir dizi başka ürününü piyasaya sürdüğü, merakla beklenen lansman etkinliğini gerçekleştirdi yoğun ilgiyle karşılaştı. Xiaomi büyüklüğü avuç içi kadar olan mini bilgisayar alanında şirketlerinin ilk örneğini tanıttı. Günlük işleriniz için uygun fiyatı ile kullanabileceğiniz bir donanım ile sahip olabileceğinizi vaat ediyor.

Projector Mini Resmi Olarak Tanıtıldı

Son yıllarda PC piyasasına dizüstü bilgisayarları ile dahil olan ve hatr-ı sayılır bir kitleye bu konuda ulaşabilen Xiaomi geçtiğimiz lansmanında ilk olarak bir bilgisayarının tanıtımını yaptı. Bu bilgisayar farklı bir hedefle piyasaya sürülüyor. Söylenene göre Xiaomi Mini PC, MAC Mini ile rekabet edecek. Ürün yapım aşamasında küçük ama çok güçlü bir donananıma sahip olacak şekilde tasarlanmış. Gelin bu ürünü daha yakından inceleyelim.

Xiaomi Mini PC

Xiaomi Mini PC, Intel’ in 12. Nesil Core i5-1240P işlemcisi tarafından desteklenmiştir. Bu işlemcinin özelliği ise 12 çekirdeğe 16 iş parçacığı bulunmasıyla Turbo ile 4.4 GHz hıza ulaşabilmektedir. İçerisinde bulunan grafik işlemcisi ise Intel Iris Xe. Grafik işlemcisi direkt olarak ana işlemciye entegre edilmiş. İçerisinde sahip olduğu grafik işlemcisi yetersiz kalacağını düşünen kullanıcılar için ise şöyle bir özellik sunuyor: yüksek performans gücüne sahip kullanıcılar  harici grafik kartlarını ve sabit disk birimlerini bilgisayara bağlayabilecekler.

İçerisinde 32 GB’a kadar DDR4 RAM ve 4 TB’a kadar PC’le 4.0 SSD desteği kullanıcıları karşılıyor. Tahmini çıkış fiyatı olarak belleksiz modelleri 2.999 RMB’den yaklaşık olarak 8.000 TL den başlıyor olacak. Depolama birimine sahip 512 Gb SSD ile başlıyor ve fiyatı tahmini olarak 3.999 Yuan’dan yani 10.680 TL’den başlıyor olacak. Piyasaya liste fiyatları ile rekabetçi olduklarını gösteriyor oldukları oldukça açık. Ancak Çin dışındaki hangi ülkelerde satışa çıkacağı konusu hakkında firma herhangi bir açıklama yapmadı.  Şu an için sadece bellek modeli Çin’de satılmaya başlandı.

Huawei Nova 10 SE ile ilgili yazımıza “buradan” ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu