TeknolojiDonanım ve Elektronik

Tim Cook’tan 1 Yeni İtiraf!

Apple Ceo'su Tim Cook İphone kameraları ile ilgili bir itirafta bulundu!

Tim Cook yaptığı açıklamada  görüntü sensorü sorularını yanıtsız bırakmadı. Gizli silahlarının Sony olduğunu doğruladı. İşte detaylar.

Apple Ceo’su Tim Cook İphone kameraları ile ilgili bir itirafta bulundu!

Apple şirketinin başarılı CEO’ su Tim Cook ve bazı yöneticiler Japonya turuna çıktılar. Bir çok merkezlerine ziyaret gerçekleştiriyor ve raporlamalar oluşturuyorlar. Bu görüşmelerin arasında kamera ve sensor üretimi konusunda bir dünya devi olan Sony oldu. Twitter’ dan açıklama yapan Tim Cook ” iPhone için dünyanın en önde gelen kamera sensörlerini oluşturmak üzere bir süredir Sony ile iş birliği içerisindeyiz. Bugün bana Kumamoto’ daki son teknoloji tesislerini gezdirdikleri için Ken’e ve ekibine çok teşekkür ederim.” dedi.

Görünüşe göre bir süredir devam eden bu açıklanmamış ortaklık önümüzdeki süreçte de devam edecek gibi görünüyor.

Önümüzdeki ürün sezonu şimdiden belli olan iPhone 15 serisi ile dört farklı modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu seri ise “15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max ya da bir diğer ihtimalle 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Ultra ” şeklinde çıkarılması tahmin ediliyor. Şimdiki süreçte hangi modellerin olacağı konusu bir netliğe kavuşmasa da “son teknoloji harikası” olarak geçen Sony kamera sensörleri kullanılacak.

Kameraların kullanım modelleri Pro ve Ultra olacağı şu an için konuşulanlar arasında . Özellik ve farklar için ise söylenebilecek büyük fark, standart olan sensörünün her pikseldeki renk doygunluk sinyalinin iki katına çıkacağı yönünde. Bu sayede daha çok ışık yakalayabilen sensör düşük ışık ile aşırı pozlama sorunlarını azaltacağı belirtiliyor. Günümüzde mükemmel kamera sensörü olduğu ile övünen akıllı telefonların pek çoğunda Sony imzası bulunuyor. Firma akıllı telefonların dışında asıl sektörü fotoğraf makinelerinde de hala en gelişmiş ve yenilenen olarak kendinden bahsettirmeye devam ediyor.

Xiaomi Mini PC Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu