Teknoloji

Nvidia RTX 40 SUPER Serisi Yolda!

Nvidia RTX 4080 SUPER, 4070 Ti SUPER ve 4070 SUPER gelecek yıl geleceği düşünülüyor. İşte detaylar!

Nvidia’nın GeForce RTX 4080 SUPER, RTX 4070 Ti SUPER ve RTX 4070 SUPER olmak üzere üç karttan oluşacağı söylenen GeForce RTX 40 SUPER GPU serisini hazırladığı bilgisi teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı. Bu sızıntının kaynağı ise daha öncede RTX 4080 12 GB grafik kartını yeniden adlandıracağının duyurusunu gerçekleştiren @hongxing2020.

Nvidia RTX 40 SUPER Serisi Yolda

Teknoloji şirketi Nvidia, Super takısını sıradan GPU’nun daha gelişmiş versiyonu olduğu için takmış. “Ti” takısının anlamını bilmeyenler için kısaca  daha üst düzey performans demek olduğunu belirtelim. Bahsi geçen bu yeni kartların özellikleri ve piyasaya çıkış tarihleri henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak tahminlere göre 2024’te gelebilir. RTX 40 serisine yeni kartların ekleneceği farklı kaynaklardan tarafından da açıklanmıştı. Kaynak Nvidia’nın RTX 4080’in daha güçlü bir versiyonunu hazırladığını ortaya çıkartmıştı.

nvidia-rtx-40-super

Kaynak şunu da eklemişti “SUPER” veya “Ti” markasını kullanılacak! Temelde şirketin bu kararı oldukça haklı.  RTX 4080 ile RTX 4090 arasında oldukça büyük bir performans ve özellik farkı bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tüm bunların yanı sıra teknoloji şirketi Nvidia’nın yeni SUPER kartlarda fiyat artışı yapmama kararını verdiğinin söylentileri dolaşmakta. Artış yapmak yerine şirket mevcut kartların fiyatlarında indirime gidecek.

Oppo Find N3 Tasarımı, Lansman Öncesi Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu